Аутор тема: Српски облици курзива у Ворду  (Прочитано 73431 пута)

0 корисника и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #60 : 23. 03. 2013. у 12.52 »
Ja, na primjer, nekad unosim navodnike tako što ih kopiram iz ovog natpisa „Српски језички атеље“ u gornjem lijevom uglu. [pardon] Zar ne bismo mogli ubaciti nekoliko linija samo s posebnim znakovima, čak i ako se ne može kliknuti na pojedine znakove?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #61 : 23. 03. 2013. у 13.00 »
Ja, na primjer, nekad unosim navodnike tako što ih kopiram iz ovog natpisa „Српски језички атеље“ u gornjem lijevom uglu. [pardon] Zar ne bismo mogli ubaciti nekoliko linija samo s posebnim znakovima, čak i ako se ne može kliknuti na pojedine znakove?
Može se probati u Vestima. Svi moderatori imaju pristup uređivanju vesti, tako da slobodno probajte. Ja nemam vremena danas…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #62 : 23. 03. 2013. у 13.01 »
Јесте објављено за акценте, али док се нађе где је, прође воз.

Где су те вести, ја их нигде на насловној не видим? Хоће ли, ако је линија, стајати стално испод менија?
Могу се ставити и сви знакови директно у линију, мада је то мало ружно. А на дну стране би вероватно било предлеко.

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #63 : 23. 03. 2013. у 13.06 »
Могу ли вести да се виде увек, не само на насловној?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #64 : 23. 03. 2013. у 13.10 »
Могу ли вести да се виде увек, не само на насловној?
Mislim da može, ali sad ne mogu da tražim gde se to podešava. Takođe treba da nađem gde se prebacuje s pretopljivača na liniju. Potražite vi. Na Vokabularu vesti su u liniji i mislim da se vide na svim stranicama. Možda bismo mogli da napravimo da Vesti vide samo prijavljeni korisnici, jer gostima može biti samo zbunjujuće.

Vidim da si ubacioneka slovca, ja sam ubacila navodnike. Neka sve ide u istu kutiju, kako se ne bi menjalo. Kad je jedan, onda nema šta da se menja, pa stalno stoji samo taj jedan.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #65 : 23. 03. 2013. у 13.20 »
Odlično je ovo. Ja ne bih da menjam pretapač, jer ima plus i minus kojim se može otvoriti i zatvoriti po potrebi. Samo bih promenila ime Vesti u npr. Posebni znaci. To moramo da nađemo, valjda je u jezičkim fajlovima…

Joe, iskoristi celu dužinu linije, pa ubaci u istu liniju i latinicu, mala s malim, velika s velikim slovima… Gledaj da ne bude previše liniija da nam se taj deo ne bi previše otegao na uštrb samog foruma na ekranu, mislim da su tri dovoljne…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #66 : 23. 03. 2013. у 13.25 »
A zar se ne može ovaj tekst ispod tekstboksa za odgovor, Пречице: алт + S за слање, алт + P за преглед поруке, lokalizovati na srpski tako da sadrži i dodatne znakove? [neznam]

Пречице: алт + S за слање, алт + P за преглед поруке. Посебни знакови: а̏ е̏ и̏ о̏ у̏ р̏ а̑ е̑ и̑ о̑ у̑ р̑ а̀ ѐ ѝ о̀ у̀ р̀ а́ е́ и́ о́ у́ р́ а̄ е̄ ӣ о̄ ӯ р̄ а̂ е̂ и̂ о̂ у̂ А̏ Е̏ И̏ О̏ У̏ Р̏ А̑ Е̑ И̑ О̑ У̑ Р̑ А̑ Е̑ И̑ О̑ У̑ Р̑ А̀ Ѐ Ѝ О̀ У̀ Р̀ А́ Е́ И́ О́ У́ Р́ А̄ Е̄ Ӣ О̄ Ӯ Р̄ А̂ Е̂ И̂ О̂ У̂ ȁ ȅ ȉ ȍ ȕ ȑ ȃ ȇ ȋ ȏ ȗ ȓ à è ì ò ù r̀ á é í ó ú ŕ ā ē ī ō ū r̄ â ê î ô û Ȁ Ȅ Ȉ Ȍ Ȕ Ȑ Ȃ Ȇ Ȋ Ȏ Ȗ Ȓ À È Ì Ò Ù R̀ Á É Í Ó Ú Ŕ Ā Ē Ī Ō Ū R̄ Â Ê Î Ô Û m̥ m ɱ n̪ n̥ n n̠ ɳ̊ ɳ ɲ̟ ɲ̊ ɲ ŋ̊ ŋ ɴ p b p̪ b̪ t̪ d̪ t d ʈ ɖ c ɟ k ɡ q ɢ ʡ ʔ ɸ β f v θ ð s z ʃ ʒ ʂ ʐ ɕ ʑ ç ʝ x ɣ χ ʁ ħ ʕ ʜ ʢ h ɦ ʋ ɹ ɻ j̊ j ɰ ⱱ̟ ⱱ ɾ ɽ ɢ̆ ʡ̯ ʙ r̥ r ɽ͡r ʀ ᴙ * ɬ ɮ ɬ̢ ʎ̝̊ ʟ̝̊ ʟ̝ l̥ l ɭ ʎ̟ ʎ ʟ ɺ ɺ̠ ʎ̯ ʟ̆  „“ „” ’’ | ~ …

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #67 : 23. 03. 2013. у 13.25 »
Poravnaj ga na levo. Turi ga između

[left ]…..[/left ]

Takođe se može napisati ispred šta je:
Ćirilica: …..
Latinica:….
Znaci:…
IPA:….
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #68 : 23. 03. 2013. у 13.27 »
A zar se ne može ovaj tekst ispod tekstboksa za odgovor, Пречице: алт + S за слање, алт + P за преглед поруке, lokalizovati na srpski tako da sadrži i dodatne znakove? [neznam]

Пречице: алт + S за слање, алт + P за преглед поруке. Посебни знакови: а̏ е̏ и̏ о̏ у̏ р̏ а̑ е̑ и̑ о̑ у̑ р̑ а̀ ѐ ѝ о̀ у̀ р̀ а́ е́ и́ о́ у́ р́ а̄ е̄ ӣ о̄ ӯ р̄ а̂ е̂ и̂ о̂ у̂ А̏ Е̏ И̏ О̏ У̏ Р̏ А̑ Е̑ И̑ О̑ У̑ Р̑ А̑ Е̑ И̑ О̑ У̑ Р̑ А̀ Ѐ Ѝ О̀ У̀ Р̀ А́ Е́ И́ О́ У́ Р́ А̄ Е̄ Ӣ О̄ Ӯ Р̄ А̂ Е̂ И̂ О̂ У̂ ȁ ȅ ȉ ȍ ȕ ȑ ȃ ȇ ȋ ȏ ȗ ȓ à è ì ò ù r̀ á é í ó ú ŕ ā ē ī ō ū r̄ â ê î ô û Ȁ Ȅ Ȉ Ȍ Ȕ Ȑ Ȃ Ȇ Ȋ Ȏ Ȗ Ȓ À È Ì Ò Ù R̀ Á É Í Ó Ú Ŕ Ā Ē Ī Ō Ū R̄ Â Ê Î Ô Û m̥ m ɱ n̪ n̥ n n̠ ɳ̊ ɳ ɲ̟ ɲ̊ ɲ ŋ̊ ŋ ɴ p b p̪ b̪ t̪ d̪ t d ʈ ɖ c ɟ k ɡ q ɢ ʡ ʔ ɸ β f v θ ð s z ʃ ʒ ʂ ʐ ɕ ʑ ç ʝ x ɣ χ ʁ ħ ʕ ʜ ʢ h ɦ ʋ ɹ ɻ j̊ j ɰ ⱱ̟ ⱱ ɾ ɽ ɢ̆ ʡ̯ ʙ r̥ r ɽ͡r ʀ ᴙ * ɬ ɮ ɬ̢ ʎ̝̊ ʟ̝̊ ʟ̝ l̥ l ɭ ʎ̟ ʎ ʟ ɺ ɺ̠ ʎ̯ ʟ̆  „“ „” ’’ | ~ …
Ne može. Za to treba programirtanje, a za to niti imamo znanja, niti vremena. Ovo je odlično. Ako smeta, skupiš ga (klikni na minus). Kad ti treba, a ti ga otvori (klikneš na plus).

E, sad stvarno  moram ići. Videćemo se kasnije…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #69 : 23. 03. 2013. у 13.37 »
Само да не буде на насловној страни, него на свакој.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #70 : 23. 03. 2013. у 14.08 »
Zašto programiranje? Zar taj red ispod tekstboksa ne spada u konfigurabilni prevod foruma, koji se ionako morao prilagoditi nakon apgrejda (Моје поруке umjesto Моје Поруке i sl.).

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #71 : 23. 03. 2013. у 14.13 »
(A ako ovo ostane u vijestima, trebalo bi makar dodati vijest: Одавде можете копирати знакове у текст ваших порука. Ovako izgleda malo čudno.)

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #72 : 23. 03. 2013. у 15.13 »
Додато.

Него, мислим да су ове дијакритике нефункционалне. И кад их копираш, не можеш да их ставиш изнад слова, избришу се заједно с кружићем, а тако је и кад нема кружића.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #73 : 23. 03. 2013. у 15.52 »
Додато.

Него, мислим да су ове дијакритике нефункционалне. И кад их копираш, не можеш да их ставиш изнад слова, избришу се заједно с кружићем, а тако је и кад нема кружића.
Stavi samo ono što može biti korisno.

Evo, promenila sam Vesti u Posebni znaci. Neću više nigde menjati reč vesti u posebni znaci, jer se nigde više ne vidi na forumu, osim u administratorskom delu.

Ne mogu da nađem gde se određuje da li će vesti biti samo na naslovnoj ili na svim stranicama…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Kostov

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 96
  • Говорим: шведски, енглески, руски
    • Српски ми није матерњи језик
    • Србификатори
Одг.: Српски облици курзива у Ворду
« Одговор #74 : 7. 06. 2020. у 21.48 »
Не односи се на Ворд, али ступио сам у контакт с ауторима медијских извођача VLC и MPC-HC да би размотрили подршку наших облика у титловима (не бих да користим „нашке” фонтове, попут Ресавске БГ, јер по изгледу и изради нису увијек прикладни за приказ у титловима — ја користим Google Noto).

Засад изгледа мало црно, али видјећемо.
« Последња измена: 7. 06. 2020. у 22.24 Nemrtvi »

Тагови: