Аутор тема: Подфорум?  (Прочитано 12299 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Одг: Подфорум?
« Одговор #15 : 25. 03. 2012. у 13.30 »
А имамо и избацивача као особу, не уређај и верујем да има још примера где су уређаји грађени на -ач, а особе на -ивач.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Подфорум?
« Одговор #16 : 25. 03. 2012. у 13.31 »
Nisam kritikovao brzinu prevođenja nego dizajn SMF-ovog softvera, koji izgleda ne dozvoljava da se stari prevod automatski primijeni na novu verziju foruma (naravno, s tim da bi se morale iznova prevesti samo dopune i izmjene u intefejsu).

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Подфорум?
« Одговор #17 : 25. 03. 2012. у 13.32 »
Nisam kritikovao brzinu prevođenja nego dizajn SMF-ovog softvera, koji izgleda ne dozvoljava da se stari prevod automatski primijeni na novu verziju foruma (naravno, s tim da bi se morale iznova prevesti samo dopune i izmjene u intefejsu).
Свеједно. Могли бисте мало да помогнете. Срамота је да нам овакав форум с овим накарадним преводом овако дуго стоји.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Подфорум?
« Одговор #18 : 25. 03. 2012. у 13.47 »
Ја бих вратио енглески превод док не израдимо свој. Највише ме од свега живцира ретардираност оног Пријави Се. [bonk]
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Подфорум?
« Одговор #19 : 25. 03. 2012. у 13.57 »
Срамота је да нам овакав форум с овим накарадним преводом овако дуго стоји.

Naravno, ali šta ja mogu što je forum apgrejdovan kao da nas je neko bez razloga istjerao iz starih prostorija prije nego što su okrečene nove? Već sam rekao, trebalo je ostaviti staru verziju, a novu sasvim ležerno prilagođavati oflajn ili na paralelnoj stranici onlajn. Onda bi bilo sasvim nebitno kojom brzinom se prevodi i sa koliko ljudi.

Ван мреже Orlin

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 803
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
Одг: Подфорум?
« Одговор #20 : 25. 03. 2012. у 14.45 »
Ја бих вратио енглески превод док не израдимо свој. Највише ме од свега живцира ретардираност оног Пријави Се. [bonk]
То ниjе добро не само пошто овде ниjе енглески форум и неки чланови и гости неће разумети него и зато што ће олакшати посао спамерима из иностранства да се региструjу и напуне наш форум будалаштинама.
« Последња измена: 25. 03. 2012. у 14.49 Orlin »

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Подфорум?
« Одговор #21 : 25. 03. 2012. у 15.15 »
Ma ne treba mijenjati jezik, nego popraviti makar ove najgrublje i najvidljivije greške, a ostalo polako.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Подфорум?
« Одговор #22 : 25. 03. 2012. у 15.31 »
Срамота је да нам овакав форум с овим накарадним преводом овако дуго стоји.

Naravno, ali šta ja mogu što je forum apgrejdovan kao da nas je neko bez razloga istjerao iz starih prostorija prije nego što su okrečene nove?
Па да помогнеш да се окрече нове. Свашта.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Подфорум?
« Одговор #23 : 25. 03. 2012. у 15.34 »
Ја бих вратио енглески превод док не израдимо свој. Највише ме од свега живцира ретардираност оног Пријави Се. [bonk]
Можемо да окачимо оно што за сад имамо. Имамо 24 готова ПХП фајла, остаје још 12, додуше, најдужих, али неки од битних фајлова су готови, као нпр. Index, Settings, i sl.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Психо-Делија

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 262
Одг: Подфорум?
« Одговор #24 : 25. 03. 2012. у 17.08 »
Цитат
Можемо да окачимо оно што за сад имамо.

А можда би пре тога ваљала и нека јавна расправа?  [cesh] Па тек када превод прочешљамо са свих страна, да га качимо. Нека свако да свој предлог за, рецимо, share, јер ме оно (што б’ рек’о Шоми) ретардирано "дељење" и "дели" изузетно нервира.

Ево, ја се пријављујем за оних 12 најдужих. Кад завршим, окачићу на јавну расправу, а ви онда удрите. [thumbsup]

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Подфорум?
« Одговор #25 : 25. 03. 2012. у 17.12 »
Већ смо разглабали о тим преводима и имамо већ решења за већину израза, те се водимо тим старим преводима. Погледај и њих, да не би било превише одударања.

Погледај и те што смо већ превели па дај предлоге и сугестије ако имаш, отворени смо и за то.
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже Психо-Делија

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 262
Одг: Подфорум?
« Одговор #26 : 25. 03. 2012. у 18.00 »
Цитат
Већ смо разглабали о тим преводима и имамо већ решења за већину израза, те се водимо тим старим преводима. Погледај и њих, да не би било превише одударања.

Погледај и те што смо већ превели па дај предлоге и сугестије ако имаш, отворени смо и за то.

Важи. А како да дођем до свега тога? [cesh]

А оно "Моје Поруке", "Одјави Се" и "Пријави Се" требало би под хитно променити у "Моје поруке, "Одјави се", Пријави се".

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Подфорум?
« Одговор #27 : 25. 03. 2012. у 18.18 »
Цитат
Можемо да окачимо оно што за сад имамо.

А можда би пре тога ваљала и нека јавна расправа?  [cesh] Па тек када превод прочешљамо са свих страна, да га качимо. Нека свако да свој предлог за, рецимо, share, јер ме оно (што б’ рек’о Шоми) ретардирано "дељење" и "дели" изузетно нервира.

Ево, ја се пријављујем за оних 12 најдужих. Кад завршим, окачићу на јавну расправу, а ви онда удрите. [thumbsup]

Делијо, текстови се налазе на сајту, само требаљ да отвориш налог на сајту и можеш тамо директно радити. Такође можеш погледати и оно што је до сад преведено, и ако имаш примедби, слободно их изнеси. Свака помоћ је више него добродошла.

Поставићемо ово што имамо до сад урађено, чисто да се оне најгрубље грешке уклоне, јер мислим да су све оне у том фајлу који се зове Индекс. Ако има било каквих замерки, поправи се на сајту па се фајл опет пребаци у ПХП и пошаље Милошу да пошаље на сервер. Згодније је тако, него да само један мења у ПХП фајловима на свом компјутеру, овако је превод видљив свима и свако има прилику да укаже на грешку или да је и сам исправи.

Јави ми кад отвориш налог, јер треба да те убацим на списак оних који виде одређене линкове (не виде их сви чланови сајта).
« Последња измена: 25. 03. 2012. у 18.21 Бруни »
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже d@do

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 680
Одг: Подфорум?
« Одговор #28 : 27. 03. 2012. у 08.49 »
А оно "Моје Поруке", "Одјави Се" и "Пријави Се" требало би под хитно променити у "Моје поруке, "Одјави се", Пријави се".
Interesantno je da u latiničnoj verziji SMF 2.0.2. ne stoji Moje Poruke, Odjavi Se i sl. nego onako kao treba. [cesh]

Тагови: