Аутор тема: Khaled Hosseini  (Прочитано 45763 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Khaled Hosseini
« Одговор #30 : 26. 08. 2014. у 16.51 »
Ove knjige su mi, osim činjenica koje je Milanče izložio a koje nisam znala, takođe približile ceo taj narod, zemlju, dale su lice i naličje nečemu što je do sad bilo samo neka apstrakcija, ime koje čuješ samo na vestima. Avganistanci su postali stvarni, od krvi i mesa, njihove želje, stemljenja, način življenja, razmišljanja, postupci, postali je bliži, jasniji, razumljiviji, pre svega ljudskiji i to toliko da sam mogla povući mnoge paralele između sebe, ljudi iz moje zemlje, reakcije tih ljudi na rat iz devedesetih kod nas sa ljudima iz Avganistana i njihovim životima u višedecenijskom uništavanju njihove zemlje… Takođe sam se poistovetila sa tim čudnim osećajem u kom se mešaju velika ljubav, ali i mržnja, očaj, i osećaj bespomoćnosti u odnosu na sopstvenu unesrećenu zemlju.
Тешко да би неко други, ко није од њих, ко није тамо живео и проживео све оно, могао да напише такве књиге.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Khaled Hosseini
« Одговор #31 : 26. 08. 2014. у 17.53 »
Ali, nije on proživeo taj rat, tj. različite ratove koji su se vodili na tlu Avganistana. Ali je Avganistanac i vrlo je blizak onima koji su tamo ostali. Verujem da je u kontaktu sa avganistanskom dijasporom u SAD, da je angažovan u celoj toj stvari i da odatle je izvlačio materijal za knjige… Na samom početku Zmaja ima uvod u kom on sam kaže da se poistovetio sa svojim likom Amirom kad se vratio u Avganistan i video rodnu kuću nakon višedecenijskog odsustva. On je tako nešto kao taj njegov lik emigrirao kao jako mali u SAD.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже delboj

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 438
  • Говорим: руски, енглески, италијански
  • Родно место: Гацко, Република Српска
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Khaled Hosseini
« Одговор #32 : 27. 08. 2016. у 16.24 »
Ја сам исто скоро прочитала ,,Ловца на змајеве" и стварно ми је требало времена да се опоравим од ње. Нисам знала до пре пар дана да је урађен филм, не пада ми на памет да га гледам. :( Једва сам књигу преживела.
Film nije ni blizu knjige, pola radnje je preskočeno, nekako nema baš smisla.

Тагови: