Аутор тема: Тузор  (Прочитано 12812 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Тузор

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 515
  • Ко је субјекат, не може да размишља објективно.
  • Родно место: Краљево
    • Српски ми је матерњи језик
Тузор
« : 26. 01. 2013. у 13.34 »
Драго ми је што могу да дознајем нешто вредно, да успут отклањам недоумице и учествујем у размени мишљења. Са мишљењем ствари чудновато стоје. Не ваља инсистирати на његовој непроменљивости, пошто је познато да само будале никада не мењају мишљење. Са друге стране, мишљење не ваља мењатио често као чарапе, мада има и таквих који настављају праксу обувања распарних чарапа.
Рођен сам у Краљеву. Живим у Краљеву. Радим у Краљеву. Ретко кад мрднем из Краљева, изузев када пустим на вољу духу да витла мноме којекуде.
Сатира је мој начин да се одупрем бирократским  искушењима радног места. Очекујем несебичну помоћ са ваше стране у том смислу.
На другом месту изразио сам чуђење што нам је језик и даље жив, упркос бројним сахранама лепих и вредних речи. Када речи изгубе суштину, бледе и нестају, али има и примера да се свесно гурају у запећак, и да се потом због ретке употребе одстрањују попут малигних израслина. Старогрчки мислиоци су много тога знали о суштини речи, правилном и адекватном именовању бића, ствари и појава. Стари језици обиловали су многозначним речима, на то је посебно указао Бела Хамваш (на пример, реч Logos има више стотина значења, а када бисмо имали способност да их сва сагледамо одједном, у тренутку, осетили бисмо чудесно просветљење).

Не замерите, много тога желим да искажем, али суштинске речи не налазим. Биће прилике, надам се.
Свака идеја, која је у нама апсолутна, или адекватна и савршена, јесте истина.

Ван мреже Rancher

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.273
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Тузор
« Одговор #1 : 26. 01. 2013. у 13.50 »
Биће. ;) Добро дошао!

Ван мреже Duja

  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.850
Одг.: Тузор
« Одговор #2 : 26. 01. 2013. у 14.18 »
Dobro došao!

Ван мреже Тузор

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 515
  • Ко је субјекат, не може да размишља објективно.
  • Родно место: Краљево
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Тузор
« Одговор #3 : 26. 01. 2013. у 14.24 »
Хвала на добродошлици.
Бољи вас снашао! 
Грешка. [pardon] Боље вас нашао!!! 
Свака идеја, која је у нама апсолутна, или адекватна и савршена, јесте истина.