Аутор тема: Marker, Matcher, Content Provider  (Прочитано 35244 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ogysha

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 5
  • Говорим: енглески, немачки
  • Родно место: Бачка Паланка => Нови Сад
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Marker, Matcher, Content Provider
« Одговор #15 : 2. 09. 2013. у 12.34 »
@Шоми Знао сам да сам се обратио на праву адресу , хвала [pljes]. Видиш, нас су учили још у средњој школи за то појачавач и обележавач и веровао сам да је профа (из Електронике) био скроз у праву. До данас. Твоје објашњење има смисла. Мислим да би се и доктор Клајн ту сложио.

@Бруни примљено к знању  [24]

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Marker, Matcher, Content Provider
« Одговор #16 : 2. 09. 2013. у 18.29 »
A da li bi mogao da kratko objasniš šta znače ovi pojmovi? Ja znam šta je matcher u Javi, i tu bi moglo uparivač, koje je Šomi predložio. Osim Duje i Stoundara, ostali članovi foruma (koliko znam) nisu (profesionalni) programeri da bi mogli da znaju pojmove koji pritom i nisu šire programerski, nego vezani za konkretnu programsku paradigmu ili čak konkretan programski jezik.
« Последња измена: 2. 09. 2013. у 18.32 Vukvuk »

Ван мреже ogysha

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 5
  • Говорим: енглески, немачки
  • Родно место: Бачка Паланка => Нови Сад
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Marker, Matcher, Content Provider
« Одговор #17 : 2. 09. 2013. у 19.29 »
@Vukvuk Поздрав Вуче. Ево укратко и помало стручно. UriMatcher - класа која се користи у ContentProvider класи. Нафилујеш је шаблон URI путањама (како ми кажемо регуларним изразима) и онда у коришћењу јој проследиш неку конкретну URI путању и она ти врати којем од оних шаблон путања та конкретна припада. CP је један од основних механизама Андроид платформе за, баш као што му име каже, снабдевање апликације садржајем тј. подацима. Он је посредник, апликација ради са њим и он скрива од ње где је извор података. Било да је извор база података, било да су контакти из именика телефона, било да је листа свих расположивих апликација, музике, слика, било да су подаци преузети са неког веб сервиса итд. Marker је онај црвени обележивач који видиш на Гугл мапама који ти се појави као резултат (успешне) претраге.

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Marker, Matcher, Content Provider
« Одговор #18 : 2. 09. 2013. у 23.50 »
Teško i dalje da će te razumeti i moći da pomogne bilo ko sem profesionalnih programera. ;)

Ako sam razumeo šta je ContentProvider, to bi mogao biti isporučilac sadržaja. Mada zašto varijablu ne bi nazvao prosto posrednik ili sl.?

Тагови: