Српски језички атеље > Спојено и одвојено писање

Уко̀штац

<< < (3/4) > >>

Vukvuk:
Ma ne izgovaraš odvojeno, proklitika se uvek izgovara kao jedna reč sa rečju koja joj sledi. ;)

Ja bih takođe pisao odvojeno, na pamet mi ne bi palo da treba spojeno. Glavni razlog je, mislim, što me spojeno pisanje vuče izgovoru ùkoštac, kao što ovo Šomijemo najezik čitam nàjezik.

Бруни:
Meni ide uvek paza iza U. Jasno se čuje da su dve reči.

E, da. Ja isto kao Vukvuk. Ako je spojeno, naglasak mi ide na prvo U.

Stoundar:
Iako ne koristim taj izraz u svakodnevnom pisanju ili govoru, jasno osjećam da treba u kòštac (ne spojeno, ne s proklitikom).

Шоми:
Сад се сетих да ме из истих разлога нервира што је спојено довиђења (имамо и до скорог/следећег виђења и сл.).

Vukvuk:

--- Цитат: Бруни у 22. 03. 2013. у 15.36 ---Meni ide uvek paza iza U. Jasno se čuje da su dve reči.
--- Крај цитата ---

To ti se samo čini. U govoru nema pauze čak ni između susednih reči od kojih svaka ima svoj akcenat, a kamoli između proklitike i akcentogene reči koja joj sledi.

--- Цитат: Шоми у 22. 03. 2013. у 15.49 ---Сад се сетих да ме из истих разлога нервира што је спојено довиђења (имамо и до скорог/следећег виђења и сл.).
--- Крај цитата ---

Ali meni doviđénja ima smisla, jer me odvojeno pisanje vuče izgovoru do vȉđenja.

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање