Аутор тема: Фискултура  (Прочитано 10433 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Шоми

• Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Фискултура
« Одговор #15 : 8. 06. 2015. у 00.50 »
То ти замагљује поглед и не дозвољава да уочиш да овде основно питање није (не)знање форумаша које стално подвлачиш као пандан свом великом знању, већ да ли је постојање оваквог уџбеника оправдано или не, има ли сврхе и смисла или не? А да би неко могао да има своје мишљење по овом питању, није потребно да зна назив ни једног јединог гимнастичког елемента.

Замагљује, замагљује, јер носим сочива: било неко нагло захлађење уз пљускове праћено такође наглим отопљавањем, па због разлике у температури. Узгред:

Могуће је, с друге стране, да се уџбеник заиста јавио из јагме за новцем, као што напомиње Зоран, читао сам и ја да на том тржишту влада огромна конкуренција и конфузија.

Након одмагљења уочио сам полазно питање:

Да ли неко од вас разуме о чему се прича? А како ће тек трећеосновци!

Нажалост, нисам између редова схватио да је то заправо питање колико је уџбеник из физичког васпитања потребан.
« Последња измена: 8. 06. 2015. у 12.39 Duja »
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже Duja

• Администратор
  • Староседелац
  • Поруке: 2.848
« Одговор #16 : 8. 06. 2015. у 12.40 »
Molio bih bez nastAvljanja, ako može.

Ван мреже Бруни

• Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски језички атеље
« Одговор #17 : 8. 06. 2015. у 21.25 »
Па да се подсете да ли је саскок у зањиху или без, и да ли заножују левом или десном а предручују супротно томе. Може и наставник физичког да им одржи неки приватни час док попамте. :D

Што да немају уџбеник? Видите да им објашњавају атлетику за дечаке и ритмичку гимнастику за девојчице, па можда неког заинтересују да се тиме бави. Наставник ће их упутити да је „упор“ када се на разбоју држе усправно укрућеним рукама, неће их сигурно оцењивати из физичког на основу познавања ових појмова, али њима се морају објаснити и назвати одређени покрети. С атлетиком се почиње што је раније могуће, кад су зглобови и тетиве још гипки и податни, у 16. години живота је већ касно. Дигла се прашина ни око чега.

Ако се каже „одручење удесно“, у две речи си објаснио: замахни право обема рукама удесно док ти не буду у висини рамена и усмерене од тела. Шта, деца не умеју да упамте један овакав израз и његово значење, него треба написати кобасицу од описа? Онда би неко јадиковао како је уџбеник преобиман јер има 300 страна и „роман“ на свакој страни.

A što da da ga imaju? Valjda se sport uči praktično, a ne iz knjiga, pobogu. Do sad nije postojao i ništa nam nije falilo. Štaviše, umesto knjige, bolje bi bilo da uvedu više PRAKTIČNIH časova jer deci je potrebno da se kreću, kao da im je malo teorije, pa im odozgo treba i pazi molim te, FIZIČKO!

Tim glupostima sigurno neće nikog zainteresovati nego samo zbuniti. Profesor, kao nekada, treba da im praktićno pokaže šta treba da rade, da ih podstiče i da ih hrabri, a ne da ih davi odručjem i nadručjem.

Budalaština, jednom jedinom rečju.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

• Староседелац
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
« Одговор #18 : 8. 06. 2015. у 22.12 »
Мислим да смо се сви сложили да тако нешто треба да буде само приручник за наставнике и учитеље.

Ван мреже Rancher

• Велики модератор
  • Староседелац
  • Поруке: 1.269
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
« Одговор #19 : 9. 06. 2015. у 18.18 »
[lol] Физичко или венчање.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

• Староседелац
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
« Одговор #20 : 9. 06. 2015. у 21.08 »
Сад се сетих оног цртаног филма у коме Шиља учи да плеше помоћу шеме на поду.

Ван мреже rade

• Староседелац
  • Поруке: 995
« Одговор #21 : 9. 06. 2015. у 22.13 »
Ти ме подсети да сам, кад сам био млад и луд, купио скрипта за учење валцера и танга. :) Да није било школе плеса у Љешкој 9, никад по томе не бих ништа научио. Мада бих испит вероватно положио.

Ван мреже Бруни

• Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • Сајбер зевзек…
    • Српски језички атеље
« Одговор #22 : 9. 06. 2015. у 23.18 »
E, super vam je taj Kesic. :D

Ван мреже Rancher

• Велики модератор
  • Староседелац
  • Поруке: 1.269
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
« Одговор #23 : 10. 06. 2015. у 04.06 »
На моје чуђење, сад ми рођак рече да су они у петом разреду (он је ’92. годиште) радили терминологију из физичког. [iznenadjen] Знао је готово све наведене термине. Чак су и имали тест из тога: наставник им покаже вежбу, они треба да је опишу користећи научене појмове. Први пут за то чујем.

Ван мреже Бруни

• Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • Сајбер зевзек…
    • Српски језички атеље
« Одговор #24 : 10. 06. 2015. у 22.25 »
Pa da, to je izgleda počelo s "demokratijom".

Ван мреже Jelen@

• Староседелац
  • Поруке: 288
« Одговор #25 : 15. 06. 2015. у 07.21 »
Nisam obratila pažnju na to koji izdavač je u pitanju. Htela bih samo da dodam da ne poznajem nikoga ko takav udžbenik koristi u radu s decom. Udžbenik je, u stvari, proizvod izdavačeve trke na tržištu. Izdavač traži od autorskog tima da pokriju sve predmete za dati razred. Otud dobijamo i momente da neko, pored odličnih Kembridžovih i Oksfordovih izdanja udžbenika, neko nađe za shodno da piše domaći udžbenik za učenje engleskog.
Kad se već piše udžbenik, potpuno je logično da se koristi stručna terminologija. Takođe je logično da deca na časovima fizičkog rade ono što je ministrastvo propisalo, a ne vije, žmurke i ostalih igara, za koje im nije potreban učitelj ili nastavnik. To što mogu sami - neka rade sami.
Tokom rada se decom, uz istovremeno pokazivanje vežbi, ubacuje se ta terminologija. Dete ne mora da je zapamti, jer će svaki put od nastavnika (ili nekog đaka) videti kako vežba izgleda.
Valjalo bi, dakle, pitati idejnog tvorca i izdavača koju nameru je imao s ovim udžbenikom. On se ne koristi u nastavi, već samo po internetu, kako bi neko sebe uzdigao omalovažavanjem drugih. Pritom mislim na fejs i raznorazne komentare koje sam tamo pročitala.

Ван мреже Duja

• Администратор
  • Староседелац
  • Поруке: 2.848
« Одговор #26 : 17. 06. 2015. у 11.18 »
Digresija o učenju engleskog prebačena na primerenije mesto.

Тагови: