Српски језички атеље > Правопис

Ekavica, ijekavica i ikavica

<< < (3/4) > >>

Бруни:
Ево недоумице. Поправите ове примере, ако не ваљају. Мени ијекавица не иде… Такође, Џо, поправи све што мислиш да треба да се поправи. Ја сам само копипејстовала и додала уводну реченицу и примере.

Vukvuk:

--- Цитат: Бруни у  8. 03. 2012. у 17.38 ---Vuče, lepo objašnjenje. Rado bih ga stavila među Nedoumice, ali ne znam kako da je nazovem? Ijekavica: Volio ili Voljeo? Imate li neki predlog?
--- Крај цитата ---

Misliš na vašem sajtu? Pa ne znam, trebalo bi sve to proveriti (ovo sjediti je, na primer, iz hrvatskog standarda, ali u srpskom vidiš da Joe kaže da nije prihvaćeno) i stilski bolje uobličiti.

A što se tiče naslova, mislim da njima (ijekavcima) nije nedoumica da li je volio ili voljeo, nego da li je voliti ili voljeti.

Бруни:
Ne znam, ja sam više ijakavaca videla da pišu voljeo, željeo, i sl. misleći da je neispravno volio, želio i sl. Nisam videla da pišu voliti umesto voljeti. Popraviće Joe sve što treba. A možeš i ti, otvori nalog na sajtu, pa možeš i sam popraviti i dodati sve što treba.

alcesta:
Ja često nailazim na te greške kod ljudi iz Bosne, da kažu i pišu voljeo, vidjeo, letjeo. Ima toga i u Crnoj Gori, ali mi se čini da je kod Bosanaca češće, ne znam zašto. Meni se kosa diže na glavi kad to čujem.

Бруни:

--- Цитат: alcesta у  8. 03. 2012. у 23.26 ---Ja često nailazim na te greške kod ljudi iz Bosne, da kažu i pišu voljeo, vidjeo, letjeo. Ima toga i u Crnoj Gori, ali mi se čini da je kod Bosanaca češće, ne znam zašto. Meni se kosa diže na glavi kad to čujem.

--- Крај цитата ---
Да, да. Конкретно, ја сам на то наилазила углавном код људи из РС.

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање