Српски језички атеље > Књижевност

Putujuće knjige

(1/3) > >>

Бруни:
Ja sam odavno čula za to, ali tek sam sad (konkretno, juče) i videla jednu od putujućih knjiga. Našla sam je na autobuskoj stannici, naslonjenu na stub na stepenicama zgrade. Sedi, i čeka. Možda baš mene. [fsmile] Sad je kod mene, i pogledaću je ovih dana, možda mi se dopadne, pa ću je i pročitati.

Pišem ovo jer mi se ova ideja mnogo dopala, tj. iako sam znala za to i ranije, nikad nisam uspela da lično i iskusim kako to funkconiše, a još manje da nabasam baš na jednu takvu knjigu. Postoji veb stranica na kojoj se mogu naći PDF dokumenti sa etiketama koje možete dauloudovati i odštampati i tako pustiti u svet i neku od svojih knjiga. Svaka knjiga je ubeležena na sajt i možete je pronaći po ISBN ili nekom drugom ID broju, i možete videti komentare koje su dali ljudi koji su je našli i pročitali. Za sad, koliko vidim, toga ima u Španiji, SAD, Kanadi, Italiji, UK i Australiji. Evo linka:
http://www.bookcrossing.org

Meni je ovo strašno zanimljivo, zar se ne bi moglo tako nešto i u Srbiji napraviti?

Шишмиш:

--- Цитат: Бруни у 27. 02. 2011. у 10.54 ---Meni je ovo strašno zanimljivo, zar se ne bi moglo tako nešto i u Srbiji napraviti?

--- Крај цитата ---
Би, само да није Србин еволуирао од хрчка, па сакупља и што му треба и што му не треба.

Đorđe:

--- Цитат: Бруни у 27. 02. 2011. у 10.54 ---Meni je ovo strašno zanimljivo, zar se ne bi moglo tako nešto i u Srbiji napraviti?
--- Крај цитата ---

Moglo bi, ali samo leti.

Jer bi se po zimi tačno potukli tako nasred ulice oko džabe potpale. Vole Srbi knjigu… :)

Шишмиш:

--- Цитат: Đorđe у 27. 02. 2011. у 23.59 ---
--- Крај цитата ---

Moglo bi, ali samo leti.

Jer bi se po zimi tačno potukli tako nasred ulice oko džabe potpale. Vole Srbi knjigu… :)

--- Крај цитата ---
А и кад размислиш, често се деси да нема тоалетног папира на аутобуским станицама.

Бруни:
Е, Шишмише, па ти га прећера сад…  [lol] [lol]

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

Пређи на пуно издање