Српски језички атеље > Књижевност

Khaled Hosseini

<< < (3/7) > >>

Миланче:
Пре читања ових књига нисам знао скоро ништа о Авганистану ни о народима који тамо живе, свашта сам новог сазнао, много ми је занимљиво било. Иначе, Халед је полу Паштун полу Таџик, а матерњи му је персијски.  Ово ти кажем чисто да се не би губила јер кад први пут  читаш (бар мени) превише је нових ствари.

Бруни:

--- Цитат: Миланче у 29. 01. 2014. у 16.42 ---Пре читања ових књига нисам знао скоро ништа о Авганистану ни о народима који тамо живе, свашта сам новог сазнао, много ми је занимљиво било. Иначе, Халед је полу Паштун полу Таџик, а матерњи му је персијски.  Ово ти кажем чисто да се не би губила јер кад први пут  читаш (бар мени) превише је нових ствари.

--- Крај цитата ---
Fala bogu, sad postoji internet i Vikipedija. Ja trenutno čitam jednu knjigu koja se dešava u Kini u prvoj polovini 20. veka i zaista bih bila u neprilici da nemam odmah gde da saznam šta su i ko su stvari, grupe, likovi i fenomeni koji se u njoj pominju. Isto je bilo i sa onim Čitačem leševa što mi je preporučio Zoran. (Ona se dešava još ranije u vremenu — u nekom 12. veku, ako se ne varam…

Бруни:
Ja samo da javim da sam počela da čitam Kiterunner i da sam šokirana. Knjiga je toliko dobra, ali toliko teška, da svako malo pa zaplačem. Teenutno sam u 1981. godini. Rusi, talibani i sl. čini mi se, samo je okvir u koji je smeštena jedna tragična ljudska priča o odnosima među ljudima, karakterima, granicama koje ljudi sami sebi postavljaju i razmišljanju šta je to što čini čoveka — čovekom. Mogu reći da odavno nisam naišla na knjigu koja me je toliko pogodila… Mislim da ću nastaviti redom sve što je ovaj čovek napisao do sada.

Бруни:
Ju, pa sad tek videh da ima i film! A sve vreme razmišljam kako bi bio super film na osnovu ove knige… Mislim da ću posle čitanja da pogledam i film… :D

Зоран Ђорђевић:

--- Цитат: Бруни у 13. 03. 2014. у 18.29 ---Ju, pa sad tek videh da ima i film! A sve vreme razmišljam kako bi bio super film na osnovu ove knige… Mislim da ću posle čitanja da pogledam i film… :D

--- Крај цитата ---
Филм је одличан, један од ретких који је добро направљен према књизи. Нећеш се разочарати.

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање