Аутор тема: (Можда стара) најава новога вишетомног речника  (Прочитано 2433 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже .:Aleph:.

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 228
Одавде:

Цитат
Више илустрације, него доказивања ради, поменућу само неколико великих пројеката из те области остварених у последњих пола века: Три Правописа српско-хрватског (1960), односно српског језика (1993. и 2010), шест томова Речника српско-хрватскога књижевног језика (1967–1976), десет свезака Речника српских говора Војводине (2011), једнотомни Речник српског језика (2009). У припреми су граматика српскога књижевног језика и нови вишетомни речник.

Зна ли неко можда о каквом је пројекту реч? Ко је главни уредник? Ко су обрађивачи грађе? Када се планира завршетак? Колико ће томова и речи имати? Хоће ли изаћи одмах целокупан или том по том?


Ван мреже Rancher

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.273
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
    • Српски ми је матерњи језик
И мене занимају одговори на ова питања. [da]

Ван мреже Бојан Башић

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 263
Prošle godine izašla je Gramatika srpskog jezika autorâ Milana Tasića i Radojka Gačevića, mada ne mogu znati je li to ta o kojoj je u ovom tekstu reč. Što se tiče novog višetomnog rečnika, i mene zanima na šta se tu misli. :) Najpre mi je palo na pamet da se zapravo priča samo o narednim tomovima Rečnika SANU, ali verovatno nije to u pitanju budući da dotični izdaje, je li, SANU, a ne Matica srpska.

Тагови: