Српски језички атеље > Семантика и етимологија

Bowling

<< < (3/3)

Belopoljanski:

--- Цитат: Зоран Ђорђевић у 21. 12. 2010. у 15.29 ---Као што се некад, кад сам ја  био клинац (once upon a time), за фудбал на један гол говорило, "играмо викторије". Како се то сад зове?

--- Крај цитата ---

Исто! Током 1980-их, и ми смо као клинци у Банату исто тако говорили. Викторије (баш тако, у множини) су биле фудбал на један гол, а имали смо и „10-9“ што је исто био фудбал на један гол, али лопта није смела да дотакне земљу и да се шутира по земљи.

Duja:

--- Цитат: Stoundar у 21. 12. 2010. у 15.42 ---
--- Цитат: alcesta у 21. 12. 2010. у 13.47 ---Kad smo kod toga, još jedna stvar koja me nervira je što više niko ne ide na splavarenje nego svi na rafting. >:(

--- Крај цитата ---
Da nije rafting ona urnebesnija vrsta splavarenja?

--- Крај цитата ---

Pa nije isto — rafting je u gumenim čamcima, a splavarenje na splavovima. Na Tari imate i jednu i drugu opciju, pa ko šta voli…

Бруни:

--- Цитат: Belopoljanski у 21. 12. 2010. у 15.51 ---
--- Цитат: Зоран Ђорђевић у 21. 12. 2010. у 15.29 ---Као што се некад, кад сам ја  био клинац (once upon a time), за фудбал на један гол говорило, "играмо викторије". Како се то сад зове?

--- Крај цитата ---

Исто! Током 1980-их, и ми смо као клинци у Банату исто тако говорили. Викторије (баш тако, у множини) су биле фудбал на један гол, а имали смо и „10-9“ што је исто био фудбал на један гол, али лопта није смела да дотакне земљу и да се шутира по земљи.

--- Крај цитата ---

A šta su onda golići? Kad klinci kažu da idu da igraju (na) goliće?

Belopoljanski:
Код нас је то било на мале голове, обично у сали за физичко, овакве: http://www.limundo.com/slika-Gol-za-mali-fudbal—1387278x640.jpg

Или на отвореном, само се поставе мањи голови. Обично кад се игра 1 на 1, или 2 на 2, кад је мање људи, па нема потребе за голманом.

Зоран Ђорђевић:
Голићи су мали голови, отприлике метар пута пола метра, нема голмана, а игра се на два гола. Кад је, како рече Белопољански мање играча. Викторије се играју на један гол, са голманом. Он избацује лопту преко главе окренут леђима терену.

БТЊ, користи ли се још увек израз "башамбуши"?

Навигација

[0] Списак порука

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање