Српски језички атеље > Језик је огледало душе

Изложбе, јубилеји, концерти…

<< < (6/11) > >>

Соња:
Pozivamo Vas na program filmova u okviru 21. Nordijske panorame – selekcija najboljih filmova u Beogradu,
koja se odrzava u Domu kulture Studentski grad od subote 19.2. do srede 23.2.2011.

Urednik filmskog programa DKSG Igor M. Toholj

Dom kulture Studentski grad
Bulevar Zorana Đinđića 179
11070 Novi Beograd

Tel 26 96 439
Mob 062 26 78 43
www.dksg.rs

Соња:
Sreda 9. 3.
Sala na spratu DKSG u 18:00
U PREVODILAČKOJ RADIONICI
Gost SPOMENKA KRAJČEVIĆ, prevodilac s nemačkog

U saradnji s Udruženjem književnih prevodilaca Srbije, u okviru književnog programa Doma kulture Studentski grad, počinje serija susreta s istaknutim književnim prevodiocima.

Ideja je da upoznaju studente s problemima i kreativnim apsektom ovog zahtevnog zanata, o kome se nedovoljno govori. Svaki od gostiju će na primerima iz svog iskustva osvetliti teškoće s kojima se u dugogodišnjem radu susretao, ukazati na moguća rešenja, preporučiti priručnike i demostrirati neke od tehnika prevođenja koje smatra plodotvornim. Ciklus počinje susretom sa Spomenkom Krajčević, koja prevodi s nemačkog jezika i dobitnica je nagrade Miloš Đurić, a potom će gosti biti Mirjana Grbić, veoma iskusan i plodan prevodiolac s ruskog, Jelena Stakić, koja prevodi s engleskog i francuskog i takođe je dobitnica nagrade Miloš Đurić, zatim Silvija Monros Stojaković, koja prevodi sa španskog i na španski i čija će iskustva posebno osvetliti zamke prevođenja na strani jezik, te Miloš Konstantinović, koji će na primerima iz francuske i engleske književnosti razmotriti jedan od najvećih problema u književnom prevođenju – prevođenje argoa ili šatrovačkog govora.    

Sreda u 18:00, Sala na spratu
9. 3. Spomenka Krajčević, prevodilac sa nemačkog
23. 3. Mirjana Grbić, prevodilac sa ruskog
30. 3. Jelena Stakić, prevodilac sa engleskog i francuskog

Urednik književnog programa: Goran Lazičić
knjizevnost@dksg.rs
www.dksg.rs

Dom kulture Studentski grad
Bulevar Zorana Đinđića 179
11070 Novi Beograd

Tel 26 96 439
Mob 062 26 78 43

Бруни:
Ovo je vrlo zanimljivo. Šteta što nisam u Bgd…

Luče:

--- Цитат: Бруни у  7. 03. 2011. у 20.47 ---Ovo je vrlo zanimljivo. Šteta što nisam u Bgd…

--- Крај цитата ---

Upravo razmišljam o otme koliko sam hendikepirana što ne živim u BG, te mnoge interesantne stvari propuštam (ne mislim konkretno na poslednji digađaj, nego inače).

Соња:

--- Цитат: Luče у  7. 03. 2011. у 23.58 ---
--- Цитат: Бруни у  7. 03. 2011. у 20.47 ---Ovo je vrlo zanimljivo. Šteta što nisam u Bgd…
--- Крај цитата ---

Upravo razmišljam o otme koliko sam hendikepirana što ne živim u BG, te mnoge interesantne stvari propuštam (ne mislim konkretno na poslednji digađaj, nego inače).
--- Крај цитата ---
И кад живиш у ВПГ-у треба ти солидна количина слободног времена за интересантне ствари.

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање