Српски језички атеље > Језик је огледало душе

Изложбе, јубилеји, концерти…

<< < (5/11) > >>

J o e:

--- Цитат: Соња у 16. 12. 2010. у 13.47 ---Da su u nekom našem selu napisali „Budni uz knjigu“, narod bi to pročitao sa kratkim prvim U, i razumeo kao Budi uz knjigu, zar ne? :)

--- Крај цитата ---

Шта знам, пре би било би̏дни(те). За ово твоје нисам чуо, мада можда стварно има негде.

Соња:

--- Цитат: J o e у 16. 12. 2010. у 14.04 ---
--- Цитат: Соња у 16. 12. 2010. у 13.47 ---Da su u nekom našem selu napisali „Budni uz knjigu“, narod bi to pročitao sa kratkim prvim U, i razumeo kao Budi uz knjigu, zar ne? :)
--- Крај цитата ---
Шта знам, пре би било би̏дни(те). За ово твоје нисам чуо, мада можда стварно има негде.
--- Крај цитата ---
Naravno, ali mislim da sam čula i budni. Zato sam i pitala, ništa ne tvrdim [emb1].

Luče:

--- Цитат: Соња у 16. 12. 2010. у 14.15 ---
--- Цитат: J o e у 16. 12. 2010. у 14.04 ---
--- Крај цитата ---
--- Крај цитата ---
Naravno, ali mislim da sam čula i budni. Zato sam i pitala, ništa ne tvrdim [emb1].

--- Крај цитата ---

Naravno da ima! U mom kraju će se mnogo češće čuti (tamo gde se čuje ;)) budni, nego bidni.

Соња:
Dom kulture Studentski grad
Četvrtak 27. januar u 20 časova, Mala sala

Pisac i delo
DRAGOSLAV MIHAILOVIĆ
Govore: Ljubiša Jeremić, Milisav Savić i autor

Gost naše tribine biće jedan od pisaca koji su obeležili srpsku prozu u drugoj polovini dvadesetog veka. Autor knjiga Frede, laku noć, Kad su cvetale tikve, Petrijin venac, Čizmaši…

Ne propustite priliku za susret s klasikom savremene srpske književnosti.

Соња:
Нисам знала да ово постоји: http://www.kolarac.rs/#/predavanja/zvucni-zapisi. Врло симпатично.

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање