Српски језички атеље > Језик је огледало душе

Жаргон

<< < (3/4) > >>

Шоми:
Код нас се каже за то „екстра“ да нешто „је*е кеву“, па је онда незгодно у друштву старијих изразити се довољно експресивно! ;D

--- Цитат: Belopoljanski у  7. 11. 2010. у 21.48 ---Из искуства, прилично незгодно када се са оваквом навиком у говору упадне у неку другу средину. :)
--- Крај цитата ---

[lol] Ја рекао неким Новосађанима пре неки дан да се „не убацују“, они ме погледаше благо телеће. :D

Belopoljanski:
Не могу да ти опишем колико ми је генијална та фора. Волео бих да се сетим, али ми не пада сада на памет ниједан пример, али чуо сам неколико аутентичних фора са југа и све до једне су ми биле врхунске.

Шоми:

--- Цитат: Belopoljanski у  7. 11. 2010. у 22.03 ---Не могу да ти опишем колико ми је генијална та фора.
--- Крај цитата ---

За убацивање? И мени, обожавам да кажем тако. Много је и смешна кад је изговориш с нишким акцентом, одмах уноси разлику у значењу, а и добар је „спуст“. ;D

Иначе, ми за то „журим“ кажемо „само што није/нисам“ (обично у првом и трећем лицу се користи) „трчим, па се саплићем“.

Чуо сам кад сам био у НС да иду људи на ђаву, да пију кић и тако још многим речима одбијају први слог. :D

Belopoljanski:
Оно, „шта се убацу̀јеш“? :D

Ма, има нишки генијалне форе. Знам нишку варијанту оног вица када зека дува на обали реке и прилази му дабар из воде и тражи и он, а зека се нећка, али му ипак да. Дабар затим отплива даље и наиђе на нилског коња и похвали му се како се добро „убацио“ (:D), па и нилски коњ отплива до зеке да тражи и он, а зека му одговара „Бежи бре, дабре, види на шта личиш!“

Нишка варијанта на крају каже: „Бежи, бе, дабре, погле на шта си се направео!“

Шоми:
Некад вицеви буду још смешнији кад их испричаш тим фамилијарним говором.

--- Цитат: Belopoljanski у  7. 11. 2010. у 22.23 ---Оно, „шта се убацу̀јеш“? :D
--- Крај цитата ---

;D Аха. Има и оно: „убацује се ко циганче у контејнер“, „убацује се ко разреднин син на екскурзију“, „убацује се ко фида у супу“ итд. Отуд је потекао и следећи виц:
— Шта ради циганче поред контејнера?
— Убацује се. ;D

Навигација

[0] Списак порука

[#] Следећа страница

[*] Претходна страница

Пређи на пуно издање