Аутор тема: Capoeira  (Прочитано 4554 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vukvuk

• Староседелац
  • Поруке: 2.449
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Capoeira
« Одговор #15 : 20. 01. 2012. у 08.02 »
Цитат
Капоира
Из Википедије, слободне енциклопедије

Капоера (порт. Capoeira) је борилачка вештина, настала међу афричким робовима у колонијалном Бразилу. Опасне борбене технике су камуфлиране у леп, моћан акробатски плес, подржан типичном капуера музиком и песмама које одређују темпо игре, од безопасних размена техника до опасних, снажних удараца.

Капуера је била забрањена у Бразилу, и током времена постојала је стална борба да се та забрана одржи, као и да се одржи контрола над сиромашнима и криминалцима који су је највише практиковали.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B8%D1%80%D0%B0

A da se oni malo dogovore?  [pardon]
« Последња измена: 20. 01. 2012. у 08.12 vukvuk »

Ван мреже J o e

• Велики модератор
  • Староседелац
  • Поруке: 5.106
« Одговор #16 : 20. 01. 2012. у 10.36 »
Цитат: Vuk S. K.
što ne znaš srpski, metni slavenski; što ne znaš slavenski, metni srpski; a što ne znaš ni srpski ni slavenski, metni kako ti drago (što ti prije na um padne)

Ван мреже Orlin

• Староседелац
  • Поруке: 804
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
« Одговор #17 : 20. 01. 2012. у 11.51 »
Мени се наjвише свиђа капоеjра пошто jе максимално близу изговору у бразилском португалском, из коjег jе реч дошла: у овоj стандардноj вариjанти португалског нема тако jасно изражене редукциjе ненаглашеног о у у осим на краjу речи и изговара се дифтонг са затвореним наглашеним е и "полугласним" неслоготворним и. Капуеjра би више личило на европски португалски или неке бразилске говоре, капоеира jе исто добро с недостатком да jе слоготворност и упитна у португалском.
Потпуно одбацуjем капоира, капоера и капуера пошто никако не одговараjу оригиналном изговору.

Тагови: