Аутор тема: Une amitié étroite  (Прочитано 8429 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже yael

• Млађи члан
  • **
  • Поруке: 62
Одг.: Une amitié étroite
« Одговор #30 : 25. 12. 2011. у 11.19 »
Pa nije baš 100% tako. Često ćemo reći da s nekim nismo u najboljim odnosima, a ni odnos majke i kćerke sigurno nema seksualnu konotaciju.
U pravu si.

Ван мреже Бруни

• Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • Поруке: 9.979
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Une amitié étroite
« Одговор #31 : 25. 12. 2011. у 11.58 »
Da, ali to je drugi kontekst. Konkretno, u ovom slučaju koji je Nuvelle izložila, nekako nikako ne može…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже NouvelleVague

• Старији члан
  • Поруке: 243
Одг: Une amitié étroite
« Одговор #32 : 16. 02. 2012. у 16.30 »
Iskreno, ja vise ne znam. Napravise mi papazaniju u glavi. Kad procitam tekst, shvatim sta kaze, tako prevedem i kraj. I uvek je bilo super. E, onda mi dolaze pravila i ja onda kao izgubljeno jagnje. Imam osecaj da gusim dusu pravilima koja ne mogu primeniti a moram. I onda dodjem do toga da ja ne znam ni sta sta se trazi od mene ni sta je tacno, pravilno i slicno (i  dalje govorim o tome sta je pravilno u standardnom jeziku jer cu, nadam se, jednog dana prevoditi te decje knjige i ako se od malih nogu krene sa citanjem dobre literature, voila, sve ce biti dobro. Mada sam sve vise ubedjenija da je najbolje da dignem ruke od studiranja jezika. Nemam zivaca da mi se jednom kaze ovako, pa uradim tako, pa ne moze ni tako nego onako, pa onda ni to onako ne moze tako… I indirektno dobijem poruku da sam neznalica..)
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Тагови: