Аутор тема: To clear public records  (Прочитано 8794 пута)

0 корисника и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: To clear public records
« Одговор #15 : 16. 07. 2013. у 21.30 »
Kako nisi, pobogu?

Evo, da vidiš sad:

http://www.williamhablinski.com/portfolio.php?p=m
Šta nisam? Ne razumem čemu ovaj link. Ili ti nisi razumeo šta ja to nisam…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Duja

  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.851
Одг.: To clear public records
« Одговор #16 : 16. 07. 2013. у 21.55 »
Ja sam na Bruninoj strani ovde. Ako ništa drugo, inspirisana Toskanom ili inspirisana toskanskim stilom zvuči kao nepotrebno komplikovanje i prefinjavanje gde mu mesto nije. U toskanskom stilu ili, ajde, ako ćete da budete neodređeniji, u toskanskom duhu zvuči daleko prirodnije. Ako se izvor na engleskom donekle nespretno izrazio (da budem direktniji, i na engleskom mi to zvuči kao proseravanje), ne moramo i u prevodu da ga slepo sledimo.

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: To clear public records
« Одговор #17 : 18. 07. 2013. у 22.57 »
Па не знам, мислим да разлика није безначајна и да није цепидлачење. По Аустрији има доста зграда које су подигнуте из темеља након другог светског рата, одн. које нису обновљене дотадашње грађевине: педесетих година прошлог века су никле, али су нпр. детаљи на фасади у ренесансном или барокном стилу итд. како би се зграде уклапале у околне зграде које нису страдале. Е, ја бих за њих рекао да су инспирисане ренесансом/бароком, тј. инспирисане ренесансним/барокним стилом. Или, хајде, у ренесансном/барокном духу, али то као да ми није довољно прецизно.
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: To clear public records
« Одговор #18 : 19. 07. 2013. у 00.56 »
Ne, Šomi. Kad kažeš da je nešto nečim inspirisano, onda je to samo to: inspirisano, ne imitacija. Kad je nešto u X stilu, onda to znači da se taj stil oponaša, da se ne stvara ništa novo. Ako napraviš kuću koja je inspirisana barokom, ona svakako neće biti u baroknom stilu, nego će samo biti INSPIRISANA, tj. biće potpuno originalno i inovativno delo sa baroknim motivima koje svakako ne možeš naći na zgradama koje su podignute u vreme baroka. Inspiracija podrazumeva originalnost, a imitacija ne.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Тагови: