Аутор тема: Velika latinična slova digrafi  (Прочитано 28521 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #30 : 18. 02. 2011. у 00.40 »
Зоране, а да окачиш на http://www.megaupload.com и ставиш овде линк за преузимање па да скидамо, да не шаљеш свакоме индивидуално? Звучи баш интересантно.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #31 : 18. 02. 2011. у 09.55 »
Зоране, а да окачиш на http://www.megaupload.com и ставиш овде линк за преузимање па да скидамо, да не шаљеш свакоме индивидуално? Звучи баш интересантно.

То још нисам радио (а имам оволико година [lol]).
Може ли мала помоћ; шта се дешава кад ја окачим неки свој фајл, фотографије или презентације?

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #32 : 18. 02. 2011. у 10.19 »
Наравно. :) И бићу исцрпан, надам се не и досадан. :)

На оном конкретном сајту, када поставиш нешто, било шта, након процеса слања добијеш линк ка послатом материјалу. Свеједно да ли је у питању видео материјал, неки програм, „зипован“ фолдер или слика. Постављеном материјалу теоретски може приступити свако, али му практично приступа само онај коме ти пошаљеш тај линк јер Megaupload не пружа увид о постављеном садржају на њему, нити омогућава претрагу, а свакодневно на њему свако поставља свашта, тако да нема бојазни да ће нешто што поставиш тамо бити јавно и доступно свима. Могућност да му неко случајно приступи је једнака могућности да погоди јединствено додељен низ слова и бројева, као и тачно име фајла.

Постављен садржај се аутоматски брише након истека 3 месеца током којих га нико није преузео. Уколико се региструјеш на сајт (проверено не злоупотребљава мејл нити шаље спамове) добијаш и опцију прегледа сопственог постављеног садржаја, где имаш увид у све фајлове које си поставио на сајт и где их можеш премештати, преименовати и брисати.

Најбоља заштита фајла је његово зип или рар-компресовање са шифром на сопственом компјутеру пре слања. На тај начин, чак и ако неко трећи неким чудним случајем дође до линка (а не би требало), са скинутим фајлом неће моћи ништа јер нема шифру за његово отпакивање.

На пример, овако се ради на сајтовима за размену садржаја: Уколико је ово ПП-презентација, она се на рачунару компресује и чекира се опција за постављање шифре. Добијени ZIP или RAR се постави на Megaupload, сачека да се заврши слање, а добијени линк се постави на форум и објави која је његова шифра. Или члан објави само линк, а обавести свакога да ће добити шифру ако му се јави приватном поруком. На тај начин, до линка и шифре долазе само они који читају тај форум. А уколико пре качења региструјеш налог, окачени фајл можеш и лично обрисати, на пример након неколико дана или недеља.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #33 : 18. 02. 2011. у 10.27 »
Хвала, пробаћу кад будем имао времена.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #34 : 18. 02. 2011. у 13.03 »
С обзиром на моје дугогодишње неискуство (педесет година нисам ни знао шта је компјутер  [ne] ), а захваљујући твом упутству, изгледа да сам успео.
Види ово: http://www.megaupload.com/?d=W7EVDUJG Занимљиво је.

Ван мреже Luče

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 794
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #35 : 18. 02. 2011. у 13.17 »
Jesi, uspeo si. [yes]
 [pljes]

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #36 : 18. 02. 2011. у 13.28 »
Свакога дана у сваком погледу све више напредујем. [osmeh]

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.246
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #37 : 18. 02. 2011. у 15.20 »
Занимљива је презентација, само што је — нетачна. Првобитни бројеви уопште нису изгледали како су приказани.

http://www.google.com/images?um=1&hl=sr&safe=off&biw=1024&bih=634&tbs=isch%3A1&sa=1&q=arabic+numerals&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #38 : 18. 02. 2011. у 15.55 »
Али видим и ову шему међу мноштвом. [cesh]

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #39 : 18. 02. 2011. у 16.30 »
С обзиром на моје дугогодишње неискуство (педесет година нисам ни знао шта је компјутер  [ne] ) …

Позитивна страна целе приче је у томе ни што ни већина нас „млађих“ до пре 5-6 година није знала ништа од тога јер није ни постојало. :)

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.246
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #40 : 18. 02. 2011. у 17.20 »
Али видим и ову шему међу мноштвом. [cesh]

Па свакако је мора бити. Како би је неко нашао! Али је цела та прича отпочетка сумњива. Превише лако да би било истинито. ;)

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #41 : 18. 02. 2011. у 22.58 »
С обзиром на моје дугогодишње неискуство (педесет година нисам ни знао шта је компјутер  [ne] ) …

Позитивна страна целе приче је у томе ни што ни већина нас „млађих“ до пре 5-6 година није знала ништа од тога јер није ни постојало. :)
Их, их, па ниије баш 5-6, мало си га претерао… :) Мало више, БП… [yes]
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #42 : 18. 02. 2011. у 23.25 »
Их, их, па ниије баш 5-6, мало си га претерао… :) Мало више, БП… [yes]

И дефинитивно постадох ја од Белопољанског БП.  [osmeh2]

Не знам, ја сам се са флет-интернетом, рапидшеровима и мега-аплоадима сусрео први пут тек пре 3-4 године, ако добро бројим.

Пре тога, годину дана бежичног интернета, са ограничењем месечног протока, а пре тога скоро 2 године телефонског, и то преко старе централе.

А пре тога ни свој компјутер нисам имао.  [emb1] (Не рачунајући оне 8-биташе и 16-биташе из прве половине 1990-их.)

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #43 : 19. 02. 2011. у 00.41 »
Па добро, де, ја то користим нешто дуже, али без обзира на то, интернет култура генерално има нешто више од 5-6 година… Барем 10. И ту спадају и оне технологије које су данас застареле. Све је то део интернет историје. Их, па мој први контакт с интернетом био је с модемом од 28К… [fsmile]
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Бојан Башић

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 263
Одг.: Velika latinična slova digrafi
« Одговор #44 : 24. 02. 2011. у 01.36 »
И ја сам у математици тако писао z, као слободни алограф, да бих га разликовао од 2, али ми је иначе лепше и једноставније без црте.

Ja pišem bez crte, i bez ikakve opasnosti da se pobrka s cifrom 2. No, problem s mojim z jeste u tome što mnogi ljudi vrlo slično pišu slovo r (dok ga ja, opet, pišem sasvim drugačije). :) Videti prilog.

Тагови: