Аутор тема: Pozdrav iz Poljske  (Прочитано 12376 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже DrugMauzer

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 6
  • Говорим: poljski, srpski, engleski, nemački
  • Родно место: Krakov, Poljska
    • Српски ми није матерњи језик
Pozdrav iz Poljske
« : 30. 11. 2012. у 00.24 »
Zdravo svima!

Prvo treba da kažem da srpski mi nije materin jezik i još dugo ću morati da se izvinjavam zbog kvaliteta mog jezika.

Pa šta da kažem osim toga? Počeo sam da se učim srpski druge godine i vreme je da više vežbam da sam fluentniji. Moj materin jezik je poljski, tako u vezi sa njim mogu da sam pomoćni. Pa moj hobi je uopšte slavistika, dakle i etimološke stvari nisu mi tuđe.

Dakle, izvinjavam se još jedanput zbog mojih jezičkih grešaka, preporučujem se u vezi sa svim šta se tiče poljskog jezika i nadam se da će se nam ovde dobro razgovarati :).

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav iz Poljske
« Одговор #1 : 30. 11. 2012. у 00.49 »
Dobro došao!

Nema potrebe da se izvinjavaš, odlično te razumemo, mada ako budeš komunicirao malo duže i na drugim mestima sa Srbima, ma koliko dobro govorio, moraćeš da se navikneš na jedan jako ružan manir koji mnogi Srbi (a verujem i Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci) imaju da ispravljaju druge kako govore. Nadam se da te to neće uvrediti i odvratiti od učenja srpskog. :)

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Pozdrav iz Poljske
« Одговор #2 : 30. 11. 2012. у 08.52 »
Dobro nam došao, DrugMauzer! :D

Nemaš zašto da se izvinjavaš, čak i izvorni govornici greše i to mnogo gore nego stranci… ;) Nadamo se da će ti biti lepo s nama i da ćemo svi naučiti nešto novo jedni od drugih…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Duja

  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.851
Одг.: Pozdrav iz Poljske
« Одговор #3 : 30. 11. 2012. у 09.12 »
Nema potrebe da se izvinjavaš, odlično te razumemo, mada ako budeš komunicirao malo duže i na drugim mestima sa Srbima, ma koliko dobro govorio, moraćeš da se navikneš na jedan jako ružan manir koji mnogi Srbi (a verujem i Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci) imaju da ispravljaju druge kako govore. Nadam se da te to neće uvrediti i odvratiti od učenja srpskog. :)

Pa dobro, kad čovek dođe na jezički forum valjda očekuje da ga ispravljamo, barem u onim najgrubljim greškama, da bi bolje naučio. Nije lepo kad nekog ispravljaš u razgovoru o fudbalu ili vremenu.  [neznam]

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Одг.: Pozdrav iz Poljske
« Одговор #4 : 30. 11. 2012. у 12.01 »
Добро дошао. :)
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже DrugMauzer

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 6
  • Говорим: poljski, srpski, engleski, nemački
  • Родно место: Krakov, Poljska
    • Српски ми није матерњи језик
Одг.: Одг.: Pozdrav iz Poljske
« Одговор #5 : 30. 11. 2012. у 17.16 »
Цитат
moraćeš da se navikneš na jedan jako ružan manir koji mnogi Srbi (a verujem i Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci) imaju da ispravljaju druge kako govore. Nadam se da te to neće uvrediti i odvratiti od učenja srpskog.
Sa druge tačke gledišta nije to takav ružan manir, nego dokaz ježične svesti. Pa i još moram da sam tolerantni zbog toga što radim isto, kada razgovaram na poljskom :) . Konačno, kako drukčije učiti jezik, nego koristeći ga i popravljajući svoje greške?

>>Mod:Uklonjeni odgovori na obrisane poruke.<<
« Последња измена: 1. 12. 2012. у 00.34 Бруни »

Тагови: