Аутор тема: О ковању нових речи, норма српског језика и др.  (Прочитано 13555 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Бруно

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 116
Одг.: Енг.: rent-a-car
« Одговор #15 : 11. 04. 2011. у 00.51 »
Мислио сам измјенити своју поруку али не видим то дугме  :-/ (зашто?) па ћу морати додати још и ово и поред упозорења. Извињавам се  :D

Можда се нисам најбоље изразио, нисам мислио баш на родницу, дражицу и сл. већ више на ријечи шикиљ, удна туљица  и др. које су недавно (тако сам прочитао негдје) уведене.

Ван мреже Соња

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.544
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Енг.: rent-a-car
« Одговор #16 : 11. 04. 2011. у 08.12 »
Мислио сам измјенити своју поруку али не видим то дугме  :-/ (зашто?)
Зато што могућност да мењамо поруке имамо само извесно, кратко време (сат-два). А зашто је тако, [neznam].
„Морате имати неко, макар тајно место, где ћете правити глупости.
Глупост је потребна здрављу.
Слобода да се праве глупости је здрава привилегија за коју се сами морате изборити.“

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Енг.: rent-a-car
« Одговор #17 : 11. 04. 2011. у 09.59 »
Мислио сам измјенити своју поруку али не видим то дугме  :-/ (зашто?)
Зато што могућност да мењамо поруке имамо само извесно, кратко време (сат-два). А зашто је тако, [neznam].
Zato što je tako namešteno. ;)
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
шикиљ …  и др. које су недавно (тако сам прочитао негдје) уведене.

Не знам за остале, али ова коју си сад навео, само са С уместо Ш, народна је реч за тај део женског тела, али важи за вулгарну.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
Али је управо то, у суштини, била намера покретача теме, иако се није тако изразио. Свака друга прича сувишна је за ову тему.

(Зато ја више никад и не питам „како превести“, него дефинишем појам и тражим предлоге за име.)

Ако је тако, онда се ја извињавам што због непажње нисам то добро разумео. Ја сам мислио да се тражи општа реч за место где се сакрива кључ, да је, на пример, мој кључормч у кутији са струјомером, твој испод саксије, а неког другог испод отирача.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Али је управо то, у суштини, била намера покретача теме, иако се није тако изразио. Свака друга прича сувишна је за ову тему.

(Зато ја више никад и не питам „како превести“, него дефинишем појам и тражим предлоге за име.)

Ако је тако, онда се ја извињавам што због непажње нисам то добро разумео. Ја сам мислио да се тражи општа реч за место где се сакрива кључ, да је, на пример, мој кључормч у кутији са струјомером, твој испод саксије, а неког другог испод отирача.
Pa da, to se upravo tražilo u uvodnoj temi. Koliko je meni poznato, taj proizvod još uvek nije na srpskom tržištu, a ova tema je započeta (ona o mestu za skrivanje ključa), s idejom da probamo da nađemo ili smislimo novu reč u srpskom koja bi mogla da se koristi za taj proizvod…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
шикиљ …  и др. које су недавно (тако сам прочитао негдје) уведене.

Не знам за остале, али ова коју си сад навео, само са С уместо Ш, народна је реч за тај део женског тела, али важи за вулгарну.
Ja nisam čula ni za jednu od tih reči koje je Bruno naveo, a još manje znam da li su vulgarne ili nisu…  :fsurprise:
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Belopoljanski

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.255
шикиљ …  и др. које су недавно (тако сам прочитао негдје) уведене.

Не знам за остале, али ова коју си сад навео, само са С уместо Ш, народна је реч за тај део женског тела, али важи за вулгарну.
Ja nisam čula ni za jednu od tih reči koje je Bruno naveo, a još manje znam da li su vulgarne ili nisu…  :fsurprise:

На вукајлији је ова реч лепо окарактерисана као сељачки израз.

Ван мреже Luče

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 794
Au, BP, još jednom da ponovim kako sam fascinirana tvojom obaveštenošću! :D

Ван мреже Бруно

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 116
па се подсмевао речима голењача, лишњача, родница, дражица итд.

Ја се нисам подсмијавао ријечима родница, дражица… Више оним типа шикиљ, удна туљица и сл. :)

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Добро, видео сам. :)
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Тагови: