Аутор тема: blablabla.com  (Прочитано 2437 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже IamASt

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 138
blablabla.com
« : 5. 04. 2013. у 16.04 »
Ne znam da li o ovome nešto piše u P10, a i nemam ga trenutno kod sebe. Recimo, imamo neki tekst u kome se navodi izvor, pa to na primer bude neki sajt. E sad, mene zanima kako bismo to pisali: (…) prenosi Nadlanu.com/nadlanu.com, Srbijasport.net/srbijasport.net, Bravo.rs/bravo.rs … Ja bih se pre opredelila da napišem prenosi portal Na dlanu, ali ako se insistira na tom com., net., rs. i sl., da li ide prvo veliko ili malo slovo? Mislim da bi ipak trebalo (www)nadlanu.com.

Šta kažete?

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: blablabla.com
« Одговор #1 : 5. 04. 2013. у 17.20 »
Ako je naslov stranice Na dlanu, onda je najprirodnije pisati Na dlanu (s tim što bi valjalo dodati i adresu kao dopunski podatak). Može u naslovu da stoji i Nadlanu.com, kada bi trebalo pisati Nadlanu.com (a tada je adresa suvišna). Međutim, ako imaš samo adresu, nema razloga da iz nje iščitavamo naslov i uklapamo ga u pravopis. Norma nije nadležna za internet adrese, tako da ih je dovoljno prenijeti doslovno, onako kako se prikazuju u brauzeru. Ovo je implicitno prikazano u t. 268, na primjeru „организације Le RENUOVO, www.ortographe.recommandee.info“.

Тагови: