Аутор тема: Pozdrav  (Прочитано 17057 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже NouvelleVague

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 239
Pozdrav
« : 30. 03. 2011. у 01.33 »

Uglavnom ljude proganjam.. :D Pa onda otkrih danas ovaj forum ( neko se sa faksa setio da blokira samo ali samo adresu koja vodi do fejsbuka a da nam ostavi ostale adrese koje sadrze .com ( pre par meseci doslo mi je da spalim gospodju koja radi u biblioteci jer je mislila da je pitam zbog fejsbuka, a ja sam samo htela da odem na jedan forum na kome sam bila baaas puno godina i gde ima poprilican broj nekih potrebnih stvari za moje studije), pa onda jos jednom dobijem link ka ovoj stranici.

I ne znam vise sta pametno da kazem. Smaracu vas, to je sigurno, postavljacu vam nadeblinija pitanja koja bi trebalo da znam ( trebalo je to jos u osnovnoj dobro nauciti a potom i u srednjoj, mozda je to razlog sto sam pribegla opipljivoj kreativnosti, ali sam ipak uzela i ovo hehe :D cisto da neke ljude naucim sta je to strasan profesor- ne onaj koji redja djacima jedinice, onaj koji ih pusta, vec onaj koji ih tera na disciplinu, rad, tera ih, bukvalno ih tera da postave pitanja kada je nesto nejasno, da to rade i pre casa i tokom i nakon casa, sve dok traje skolski dan ( iliti njihov posao ( to je kao neka vezba za buduci pravi posao, s tim da kod nas mozes da mesas hemikalije u svojoj glavi pa ces mozda i imati koji kabum  jer sredstava za muckanje nekih hemikalija pa dobiti paru, ili pretvoriti ljubicastu tecnost u belu a potom u crvenu boju, nema.. Osim ako je neko srecnik, pa mu to demonstrira sam profesor.. A neko je jos veci pa ode da studira hemiju.. A neko ode u ucionicu za fonetiku ( uu, sta je to, transkripcija, popunjavanje… leeleee ))) ( vise ne znam nija koliko sma zagrada na pocetku stavila.. )

Posto je kasno, a sutra u 7 moram na faks, pa da se ovaj dan malo i naspavam :D posto sam sinoc spavala otvorenim ocima :D ( a imate dobre smajlice, to cu ja za koji dan da pokradem :D )

Eto.. to je to.. Potrosih opet par kb neta ( ili kako to vec ide.. ) za tonu gluposti.. Puno pise, a ne kaze nista :D

( da, zaista cu postavljati svakakva imena, da ce se neko i krstiti ( osim ako niste od one fele koja mi simulira srcku jer zaboga ne znam to! A ne znaju zasto taj neko ne zna ( inace sam ja jako volela da nerviram profesorku srpskog jer gramatiku ne znam.. i jedan drug iz odeljenja i ja, krenemo tako ponekada da je driblamo :D kosarkas pa preneo.. :D a testovi.. aj pomozi.. resenja netacna, natezi konce.. vadi famoznu zutu gramatiku i moju staru svescicu sa osnovnom gramatikom, pa povuci… ) Mada sam i ja ponekada kreten :D ali ponekada prosto izleti i meni pa ispravim neku osobu, a volim kada neko to uradi meni ( posto ja ponekada ne slusam sebe kada pricam ( a vala ni kada pisem, ali ovo bar mogu da procitam, ali to uvek uradim kada post biva sacuvan i procita ga jedno 100 ljudi.. :D ) .

To je to.. Laku noc. :) Videcu da sutra bar jedno pitanjce postavim :D
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Ван мреже Соња

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.544
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav
« Одговор #1 : 30. 03. 2011. у 07.50 »
da ce se neko i krstiti

Имамо смајлета и за то [krstise]. [yes]

Нек’ си ти нама жива и здрава, само питај, шта год да ти треба, ту смо (нарочито остали, ја исто углавном служим да питам којешта).

Не видим Џоа, он је дежурни намћор ;): не требају ти белине иза заграда; а заграда се и затвара без белине, (овако).
„Морате имати неко, макар тајно место, где ћете правити глупости.
Глупост је потребна здрављу.
Слобода да се праве глупости је здрава привилегија за коју се сами морате изборити.“

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Pozdrav
« Одговор #2 : 30. 03. 2011. у 19.16 »
Dobro nam došla, sa nestrpljenjem iščekujemo tvoja pitanja!  [fsmile]
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Luče

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 794
Одг.: Pozdrav
« Одговор #3 : 30. 03. 2011. у 19.42 »
Ja sam još noćas bila srdačna :D, ali mi Bruni reče da novi članove ne vide taj forum dok ne zasluže. Stoga, evo moje dobrodošlice i na ovom mestu:

Evo jedne pesmice za dobrodošlicu našem najnovijem članu! [thumbsup]

http://www.youtube.com/watch?v=6CLN-2hwvBg

Ван мреже NouvelleVague

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 239
Одг.: Pozdrav
« Одговор #4 : 30. 03. 2011. у 22.45 »
Sad razmisljam koja pitanja da postavim, ali mi je samo infinitivna konstrukcija, sta reci.. subzontiv, sta reci.. Koga da pitam, jooj, nemam broj te osobe, da li da se ulogujem, pa da smaram coveka..

Mozda da pogledam teme ili da uzmem onu zutu knjigu ( sivu, sada plavu  [lol] ) pa da krenem redom ili da pitam nesto sto ima povezano sa fonetikom fr. i naseg jezika, pa da napravim paralelu.. Maaa.. Mozda bi bilo pametnije da se naspavam prvo.  [lol] Zakuntah danas u biblioteci  [bag]

( onaj moj prvi post.. jooj.. uzas.. )

A kako da zasluzimo da vidimo ostatak foruma?

c’est mieux
http://www.youtube.com/watch?v=qeY1u62-B9M&feature=artist

http://www.youtube.com/watch?v=PPR2bK3kL5c&feature=artist or much better ( prva pesma koju sma cula od njih, potom dance with me, can’t get enough of you ( mislim da tako glasi naslov, nisam ih dugo slusala posto stalno nailazim na nove stvari, a puno stvari sam nerezala na cd, da bi imala mesta za crtace i slike i ove moje stvari oko faksa..  


kuckam bez naocara, definitivno sam alergicna na ovu maskaru i opet brljavim i uf. :(
« Последња измена: 30. 03. 2011. у 22.53 NouvelleVague »
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Ван мреже Соња

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.544
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav
« Одговор #5 : 30. 03. 2011. у 23.04 »
Питај, брате сестро, шта ти воља. Догод је у границама лепог васпитања ;).

Само, леба ти, батали те размаке са свију страна заграда [ccc].

А то за заслуживање… Мораш да истрпиш извесно дуже време, одн. да поставиш/пошаљеш бога питај кол’ко питања и порука да би могла да приступаш оним најпородичнијим, тајним, шкакљивим ;) деловима форума (ко преживи - причаће. Ако буде био у стању :D).
« Последња измена: 30. 03. 2011. у 23.06 Соња »
„Морате имати неко, макар тајно место, где ћете правити глупости.
Глупост је потребна здрављу.
Слобода да се праве глупости је здрава привилегија за коју се сами морате изборити.“

Ван мреже NouvelleVague

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 239
Одг.: Pozdrav
« Одговор #6 : 30. 03. 2011. у 23.20 »
Jooj.. :( navika loseg kuckanja zbog msn-a..

Auu.. trebace meni jedno 2-3 godine za to :D (inace, ja i ne procitam pravilnik, nista ne citam, samo tako banem.. i to je na svakom forumu, samo sam na jednom morala, ali to tek nakon par meseci zbog toga sto sam morala da znam sta sve stoji u pravilnku da bih znala kako da postupim ako se prekrsi, da znam sta je sme a sta ne sme..)

svi pisete cirilicom ili latinicnom cirilicom, samo ja izrod.. Imam vise tih (clavier) zbog fr. pa je kod mene prava zbrka sa tim tastaturama.. A da li se neko ove razume u kompjutere posto se meni tab za brzo menjanje tastatura izgubilo sa tulbara (znala sam ovo u srednjoj kako se sta kaze na srpskom, ali daleko mi je kuca, i ta sveska.. Moracu da obnovim gradivo..)
« Последња измена: 30. 03. 2011. у 23.24 NouvelleVague »
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Ван мреже Соња

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.544
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav
« Одговор #7 : 30. 03. 2011. у 23.33 »
Jooj.. :( navika loseg kuckanja zbog msn-a..
A, одвићи ћемо ми тебе, не брини ;).

svi pisete cirilicom ili latinicnom cirilicom
Дајдер, просветли ме: шта је латинична ћирилица :-/?

То са пребацивањем „са једне на другу тастатуру“ подесиш сама. Мени је намештено да се по језицима шетам помоћу Alt+Shift. Ти види шта ти је најнаручитије, па си подеси: кад „кликнеш десним мишем“ на Language bar, на оно плаво десно доле, изађу ти, између осталог, Settings. Tу подесиш шта ’оћеш.
„Морате имати неко, макар тајно место, где ћете правити глупости.
Глупост је потребна здрављу.
Слобода да се праве глупости је здрава привилегија за коју се сами морате изборити.“

Ван мреже Luče

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 794
Одг.: Pozdrav
« Одговор #8 : 30. 03. 2011. у 23.35 »
Ja menjam sa alt + shift.

Odeš desnim klikom na taskbar, pronađeš toolbars i tu štikliraš language bar i pojaviće ti se mogućnost da prebacuješ na srpsku tastaturu. Ako si, uopšte, na to mislila?

Ван мреже Luče

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 794
Одг.: Pozdrav
« Одговор #9 : 30. 03. 2011. у 23.36 »
Ha, preteče me Sonjče [fsmile]!

Samo što se meni čini da je NV izgubila language bar, da je baš to pokušala da nam kaže :)
« Последња измена: 30. 03. 2011. у 23.38 Luče »

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Pozdrav
« Одговор #10 : 30. 03. 2011. у 23.43 »
Meni se to povremeno dešava, onda kliknem desnim dugmetom na toolbar, obrišem Language bar, pa ga onda vratim. I opet se pojavi.

Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже NouvelleVague

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 239
Одг.: Pozdrav
« Одговор #11 : 30. 03. 2011. у 23.59 »
Hm.. Kako obrisete Language bar?
Ja ga inace nemam uopste na samom toolbar-u.. Jednostavno nestao, isla sam i desni klik i u podesavanja koja su vezana za to, takodje cackala i nista, nece, pa nece.. Imam ja u samom baru (kada odem u podesavanja, tamo su mi i engleska (britanska, americka), i francuska(fr. i kanadska), spanska(sp., meksicka, argentinska…), italijanska, rumunska, srpska(cirilicna, latinicna).. ali.. nema toga na toolbar-u. A i ne znam te precice..Uglavnom kada kliknem na ctrl pojave se neki kruzici po ekranu. I onda ne diram nista..

Ovo sto ja pisem je latinica bez kvacica (mozda je bolje da sam rekla da pisem abecedom, posto se secam da smo mi ucili cirilicu i latinicu, cirilica se pise azbukom, pisanom i stampanom, a latinica abecedom, pisanom i stampanom). Ne znam da li sam dobro objasnila.. Mada sam se pogresno izrazila  [bonk]
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Pozdrav
« Одговор #12 : 31. 03. 2011. у 00.06 »
Pa lepo sam ti objasnila, klikneš na tulbar desnim dugmetom i tamo će ti se pojaviti opcije među kojima i language bar, koji stoji kao markiran. Odmarkiraj ga, pa ga ponovo markiraj (štrikliraj, kako da ti objasnim, ne umem drugačije) i trebalo bi opet da se pojave ona mala slovca gde klikaš kad hoćeš da promeniš tadtaturu, tj. jezik.

Ovo kako ti pišeš zove se осисана латиница… I mnogo je smešna.  :D
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже NouvelleVague

  • Старији члан
  • ****
  • Поруке: 239
Одг.: Pozdrav
« Одговор #13 : 31. 03. 2011. у 00.13 »
hahaha osisana latinica hahaha  [thumbsup]

Teram sebe bukvalno da se naviknem na cirilicnu i francusku (kao i italijansku), ali.. slaba vajda..

Noup.. uopste nema language bar, cak ni kada kliknem desni klik, pogledam padajuci meni, nema ga ni tu. Jedino stiklirano je ono lock toolbar, ostalo je nesto windows.. nesto.. milion vrsta..

U mojim rukama, tehnologija ne zivi dugo XD (zalos’)
Недостајеш и питам се да ли си на небу, да ли си добро и када ћу моћи опет да ти седнем у крило и како даље без тебе и твојих савета и твог загрљаја који брише све лоше што човек доживи?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Pozdrav
« Одговор #14 : 31. 03. 2011. у 00.15 »
Vidi molim te ima li tu nešto što se tiče Language. Ako ima, klikni na to jednom, pa onda drugi put. Mora da ti se pojavi opet ono slovce…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Тагови: