Аутор тема: Говори за основу стандарда и „Нормативна граматика“  (Прочитано 20942 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Poštovani S. Z.,

U prvih nekoliko postova na ovom forumu, izneli ste nekoliko predrasuda i neumesnih komentara — o Beograđanima i njihovom govoru, o govoru u srpskim medijima uopšte, i na kraju o hrvatskom jeziku — krunišući to deplasiranim nacionalističkim, i opet ću reći, velikosrpskim idejama (jer da, tako se zovu ideje "Hrvatski jezik je u stvari srpski", "Srbi svi i svuda" i sl.) koje se lako daju iščitati iz vašim komentara, i sada vi tražite izvinjenje (!) što ja te ideje nazivam onako kako se zovu.

Ja bih mogao biti jednako uvređen vašim negiranjem samosvojnosti druge/drugih nacija i jezika, štaviše, to je mnogo veći prestup nego nazivanje velikosrpskih ideja — velikosrpskim. Ali kultura pluralizma nas uči da svako ima pravo da iznosi svoje ideje, ma koliko one bile neutemeljene, deplasirane, ili čak opasne, sve dok opasnost od tih ideja ne prelazi određeni prag tolerancije (što bi bio, npr., slučaj sa rasizmom). Tako da molim bez bespotrebne drame.

Budite sigurni da o svemu o čemu ovde govorim znam više nego što vi mislite, a bez ikakve sumnje o jeziku, normi i politikama standardizacije, jer sam se za to školovao, a moj stav po tim pitanjima je već više puta izrečen i ranije, i u poslednjih nekoliko postova, tako da ga ne bih opet ponavljao.

Srdačan pozdrav.

Ван мреже s.z.

  • Млађи члан
  • **
  • Поруке: 34
    • Српски ми је матерњи језик
Поштовани ’VukVuk’,

У вашим коментарима се назире изразита нетрпељивост према не-београдским Србима и понављају старе измишљотине комунистичке школе, чију научну утемељеност нисте испитали, већ их преузели здраво за готово, па их сада овде пласирсте као носпориво истину - притом вређајући своје неистомишљенике и омаловажавањем њихових идеја тврдњом да су само део ’великосрпске пропаганде’.

То ко колико ви знате о ономе о чему говорите и од ког значаја је ваша наводна школованост, је у директној вези са вашом очигледном идеолошком пристрашношћу и неотесаним наступом. Показујете крајњу нетрпељивост према мишљењима другим, лични став немате а умишљате личну непристрасност иако сте више него очигледно далеко од тога. То доста говори

Замолио бих вас да ми се не обраћате у даљој дискусији.

Подједнако срдачан поздрав.

Ван мреже s.z.

  • Млађи члан
  • **
  • Поруке: 34
    • Српски ми је матерњи језик
@Јое Видим да користите Гугл. Назив се користи, иако доста мање и данас врло ретко.
« Последња измена: 12. 11. 2013. у 21.42 s.z. »

Тагови: