Аутор тема: Etnici  (Прочитано 47869 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Оли

  • Млађи члан
  • **
  • Поруке: 53
  • Говорим: енглески, француски
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Etnici
« Одговор #45 : 9. 02. 2017. у 09.48 »
Да не бих отварала нову тему, да ли неко зна како се зову житељи насеља Уљма у Банату?
Хвала и поздрав свима.

Ван мреже Зоран Ђорђевић

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.426
  • Говорим: енглески, француски, немачки, БХС, натуцам руски.
  • Родно место: Београд. Живим у централној Србији
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Etnici
« Одговор #46 : 9. 02. 2017. у 10.48 »
Да не бих отварала нову тему, да ли неко зна како се зову житељи насеља Уљма у Банату?
Хвала и поздрав свима.
Нађи неки телефон из тог места и питај житеља (житељку) како они себе зову. Мислим да је то меродавно.

Ван мреже Duja

  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.850
Одг.: Etnici
« Одговор #47 : 9. 02. 2017. у 13.31 »
https://sr-rs.facebook.com/public/Uljmani-Svi-Zajedno
https://sr-rs.facebook.com/uljmani.najednommestu

Sudeći po ovim stranicama, ipak su na (bar) dva mesta i nisu baš zajedno, ali se bar slažu da se zovu Uljmani[pardon]

Ван мреже Rancher

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.273
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Etnici
« Одговор #48 : 6. 08. 2021. у 21.56 »
Чух од коментатора Тринидађанин. Шта мислите о томе што се губи други део имена? Босанац се, рецимо, може односити и на становника целе Босне и Херцеговине, Паланчани су из Бачке и Смедеревске Паланке…

Свакако боље звучи него оно на шта су се одлучили Словенци (публикација „Slovenska imena držav”): Trinidadec in Tobagovec, trinidadski in tobagovski, Antigovec in Barbudec, slonokoščenoobalski итд.

(И што се Прћић одлучио за стилизовано Port-of-Spain → Порт-ов-Спејн у свом Речнику географских имена?)

Измена: Нађох сајт Хрватски егзоними. Баш су га до танчина средили; поред основних информација о географским називима, има и списак који се ликови користе у разним изворима (речницима, атласима, лексиконима…), етимологија, па и односни придеви и етници. Док ми немамо ни веб-издање Правописа. [pljes]
« Последња измена: 8. 08. 2021. у 05.51 Rancher »

Тагови: mejl