Аутор тема: Zapisnik sa 23. sednice  (Прочитано 3747 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Duja

  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.850
Zapisnik sa 23. sednice
« : 10. 09. 2013. у 12.27 »
S mejla:
Цитат
Da li se zapisnik u frazi "usvajanje Zapisnika sa 23. sednice" pise malim ili velikim slovom?

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Zapisnik sa 23. sednice
« Одговор #1 : 11. 09. 2013. у 21.23 »
То се уобичајило у административном стилу, као год и у разним уговорима писати Купац, Продавац и слично. Мислим да је у тим ситуацијама оправдано употребљавати велико слово, ради истицања, али да ли је строго по правопису — највероватније није.
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже Тузор

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 515
  • Ко је субјекат, не може да размишља објективно.
  • Родно место: Краљево
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Zapisnik sa 23. sednice
« Одговор #2 : 12. 09. 2013. у 08.33 »
Тек што сам се запослио у (тада) Општинској управи, наишао сам на сличне примере. Питао сам старијег колегу зашто се, рецимо, пише: Усвојен је Извод из записника са Треће седнице Комисије за избор и именовања, урађен је Записник са Пете седнице Комисије за друштвене делатности, односно зашто се речи "извод", "записник" и "треће/пете" пишу великим почетним словом. Одговорио ми је да постоји само један такав извод/записник, и само једна таква седница одређене комисије. Када су учестала политичка превирања и промене власти, дешавало се да у истој години буде два пута одржана, примера ради, друга седница неке комисије. Колега је и тада имао спреман одговор: - Да, али постоји само једна Друга седница те комисије одржана __. маја ___. године, и само једна Друга седница исте комисије (додуше, у новом саставу) одржана ___. октобра исте године.

Све нешто мислим да је реч о административно-правописном наслеђу из времена када су једна за другом одржаване листом важне, историјске, преломне и судбоносне седнице још важнијих органа, тела и иних колегијалних неких.
Свака идеја, која је у нама апсолутна, или адекватна и савршена, јесте истина.

Тагови: mejl