Аутор тема: Pozdrav!  (Прочитано 12614 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Assen

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 0
  • Говорим: бугарски, грчки, енглески, руски, француски
  • Родно место: Софија
    • Српски ми није матерњи језик
Pozdrav!
« : 16. 11. 2013. у 19.34 »
Pozdrav svima! Ja sam iz Bugarskе, ali moja majka je srpkinja, koja je odrastala u Bugarskoj i nie zna srpski. Ali ja zaista želim da naučim ovaj moj drugi materen jezik. Žao zbog moj loš srpski. Biće mi drago ako možete da mi pomogne da nauče ovu prelepu jezik.  :)

Ван мреже Миланче

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 320
  • Родно место: Петроварадин
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #1 : 16. 11. 2013. у 19.49 »
Поздрав од мене. Е па супер, овде имамо једног члана који је Бугарин који зна српски на нивоу матерњег. Можеш да га контактираш. Име на форуму му је Orlin. Овде на форуму можеш постављати питања. Могу да ти пошаљем, ако желиш, Правопис српскога језика из 2010. у пдф формату. То би ти доста помогло. И граматику за странце аутора Ивана Клајна.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #2 : 16. 11. 2013. у 19.51 »
Dobro došao, Assene. Vidi se da si na pravom putu, ali nažalost, ovo nije forum za učenje srpskog nego za razmatranje raznih jezičkih sitnica. Članovi su skoro isključivo maternji govornici, ali ima i onih koji su ovaj jezik manje-više odlično savladali, kao što je spomenuti korisnik Orlin iz Sofije. On te vjerovatno može konkretnije posavjetovati u vezi s udžbenicima i kursevima u Bugarskoj.

Ван мреже Assen

  • Новајлија
  • *
  • Поруке: 0
  • Говорим: бугарски, грчки, енглески, руски, француски
  • Родно место: Софија
    • Српски ми није матерњи језик
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #3 : 16. 11. 2013. у 19.56 »
E,hvala veoma! Миланче, bilo bi super. Sada ću ti napisati pm sa moj email. Ali ovde sam da čitaju i uču iz onoga što sam pročitao  :)

« Последња измена: 16. 11. 2013. у 20.04 Assen »

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #4 : 16. 11. 2013. у 20.12 »
Добро дошао, Асене! :)

За почетак: у српском глаголи се у 1. л. презента завршавају на : Овде саМ да читаМ и учиМ из онога што сам прочитао. Са старим су остали једино хоћу и могу.

Миланче, не верујем да ће му Правопис бити од нарочите помоћи.

Ван мреже Миланче

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 320
  • Родно место: Петроварадин
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #5 : 16. 11. 2013. у 21.33 »
Боље ишта него ништа. :)

Ван мреже Orlin

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 803
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #6 : 16. 11. 2013. у 23.02 »
Добре дошъл, Асене! Аз съм въпросният Orlin (така ми е и истинското име). Радвам се, че останалите членове на форума мислят, че владея сръбски на ниво майчин език, аз не си давам такава самооценка.
Аз съм самоук, не съм бил на никакви курсове или друго формално обучение, така че не мога да ти помогна в този аспект, но мога да отговарям на въпроси относно твои трудности в сръбския език.
Имай само предвид, че от известно време предпочитам хъратския език пред сръбския и пиша изключително по хърватския стандарт (разбира се, доколкото го познавам).

Ван мреже Orlin

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 803
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
Одг.: Pozdrav!
« Одговор #7 : 17. 11. 2013. у 17.11 »
Извинявам се, тук не е място за реклама на други сайтове, но за теб, Асене, много ще ти е по-полезен този форум: http://forum.wordreference.com/index.php .
Той има подфорум за славянски езици (сръбският се разглежда Other Slavic Languages). Напоследък там преобладават въпроси на начинаещи. За сръбски има сравнително малко участници, най-вероятно на въпросите ти ще ти отговарят носители на езика (наистина доста ограничен брой).
Въпросният форум има някои недостатъци - например свръхмодерираност, т.е. постоянно се местят или трият постове, не се разрешават аудио- и видеолинкове без разрешение и др.
Ако имаш нужда, мога да ти дам телефон и/или електронен адрес, можем и да се видим на живо в София.

Тагови: