Аутор тема: Сбиваться в группы  (Прочитано 13747 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Kostov

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 96
  • Говорим: шведски, енглески, руски
    • Српски ми није матерњи језик
    • Србификатори
Сбиваться в группы
« : 29. 04. 2020. у 16.34 »
Цитат
Появились первые истории и легенды о том, что находится в глубине Зоны, возле полуразрушенной АЭС. Тогда один из ветеранов пересказал услышанную от кого-то историю о Монолит, который якобы исполняет желания. Ну, здесь снова началась истерия, только уже у сталкеров. Народ начал сбиваться в группы и отправлялся к центру Зоны…

Цитат
Појавиле су се прве приче и легенде о томе шта се налази унутар Зоне, крај уништене нуклеарне електране. Тада је један од ветерана препричао причу коју је неко чуо о Монолиту, који тобоже испуњава жеље. И тако, опет је настала хистерија, само сад међу сталкерима. Свет је почео да се збија у групе и кретао је према центру Зоне…

Већ сам неко вријеме разбијао главу над овом реченицом. „Сбиваться в группы” у руском језику је устаљени израз, а неки одговарајући израз у нашем језику, нажалост, нисам могао пронаћи. Смислио сам низ алтернатива с једном колегиницом:
  • свет је навалио па се груписао и кретао је према центру Зоне;
  • свет је навалио да се групише и кретао је према центру Зоне;
  • свет је у групама навалио и кретао је према центру Зоне;
  • свет је почео да наваљује у групама и кретао је према центру Зоне; (другачији смисао због падежа)
  • свет је почео да се збија у групе и кретао је према центру Зоне. (тренутна алтернатива, а одговара оригиналу и етимолошки)
Има ли форум предлога, или изгледа гуд?
« Последња измена: 29. 04. 2020. у 17.51 Nemrtvi »

Ван мреже delboj

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 438
  • Говорим: руски, енглески, италијански
  • Родно место: Гацко, Република Српска
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Сбиваться в группы
« Одговор #1 : 6. 10. 2020. у 15.56 »
Pa izgleda u redu, jedino da staviš buljuke umjesto grupe ako hoćeš nešto arhaično.

Тагови: