Аутор тема: Нови форум - Страни језици  (Прочитано 16900 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Нови форум - Страни језици
« : 29. 04. 2012. у 20.21 »
Отворен је нови потфорум, у Превођењу, и зове се Страни језици. Форум Страни језици и превођење променио је име у Превођење.

У новом форуму можете дискутовати о страним језицима, њиховим граматичким, ортографским и другим правилима, тражити помоћ при учењу, и наравно, охрабрује се дискусија на страним језицима као својеврсна практична вежба.


Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Orlin

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 803
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
Нови потфорум "Страни jезици"
« Одговор #1 : 1. 05. 2012. у 08.18 »
Здраво свима! Питам се зашто jе створен таj нови потфорум "Страни jезици", било би по мени сасвим оправдано да се користи стари уjединени форум за стране jезике и превођење у ту сврху, а и све "псеудодискусиjе" с jединим циљем вежбати неки jезик по мени припадаjу "сваштару" или неком чет-борду. Мислим да би требало да се постављаjу само конкретна питања у вези с вокабуларом, граматиком или нечим другим неког страног jезика.
Опростите што сам jуче одлучио да се зезам постављаjући "питања" у истом стилу и пишући своjу личну биографиjу на српском (успут, тамо се заправо питало како смо учили енглески, што сам jа обjаснио надуго и нашироко, само питање претпоставља такав одговор). Неко jе jош оштриjе зезнуо на рачун Аватара. Чини ми се да jе потфорум "Страни jезици" превише неозбиљан о том виду и само провоцира шале.
Зашто jе шала с "Аватаровим jезиком" избрисана а моjа "аутобиографиjа" и "обим вокабулара" нису? Да ли jе неко прочитао то што сам писао на "енглеским" темама?
Предложио бих и да се преместе теме "старог форума" посвећене искључиво неком страном jезику и кojе немаjу везе с превођењем у нови потфорум.
Хвала унапред!
« Последња измена: 1. 05. 2012. у 09.46 Orlin »

Ван мреже Orlin

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 803
  • Говорим: бугарски, српски, хрватски, руски
  • Родно место: Софиjа
    • Српски ми није матерњи језик
Одг: Нови потфорум "Страни jезици"
« Одговор #2 : 1. 05. 2012. у 08.19 »
Грешка, молим да избришете! [pardon]

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Нови потфорум "Страни jезици"
« Одговор #3 : 1. 05. 2012. у 08.43 »
Ne znam, meni je [lol] čitati vas bez razloga u sinhronizaciji, pošto na internetu postoji milion foruma na kojima možete vježbati pojedine jezike u ozbiljnijim diskusijama. Npr., linuksaši valjda ne učestvuju samo na forumima o lokalizaciji.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #4 : 1. 05. 2012. у 12.25 »
Svaki novi forum u početku je eksperimentalne prirode. Ideja nam se dopala, uradili smo, da vidimo kako će da funkcioniše, ako ne funkcioniše, ukloniće se a malobrojne teme koje ima rasporediće se u druge forume. Ako funcioniše i pokaže se interesovanje većine koristika, ostaće. Ne vidim u čemu je problem. Zašto bismo se ograničavali i zašto bismo ograničavali naše korisnike samo na srpski? Sam SJA ne gubi ništa, jer se radi o samo jednom potforumu, dok su svi ostali forumi i potforumi i dalje posvećeni isključivo srpskom jeziku i tako će i ostati.

Što se tiče primedbe da se može vežbati i na drugim forumima… Pa meni je lepše da vežbam sa ljudima koje poznajem, nego da idem okolo i tražim nove forume, npr. Uostalom, dajte mu vremena, možda i promenite mišljenje. A ako vam se i dalje ne dopada, jednostavno ga ignorišite i učestvujte u ostalim delovima foruma koji se svakako neće menjati.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #5 : 1. 05. 2012. у 19.34 »
Ali zašto vježbati u raspravama o svemu i svačemu (ničemu), umjesto u konkretnim raspravama o realnim temama? Niko ti kulturan neće kritikovati engleski ako se iz čista mira uključiš u takvu jednu diskusiju, osim ako te zaista ne razumiju, što nije problem u tvom slučaju.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #6 : 1. 05. 2012. у 19.41 »
Pa cilj foruma nije SAMO pričanje na stranom jeziku. Takođe je i učenje stranog jezika i pomoć u učenju. Ako neko ima nekih pitanja u vezi sa gramatikom, pravopisom i sl. diskusija se može voditi i na srpskom. Sve što je povezano sa stranim jezicima a nema veze sa srpskim (kao npr. transkripcija ili prevod, koji imaju veze sa stranim jezicima, ali i sa srpskim) ide u ovaj forum. To me podseti da premestim tamo neke Antijanasove teme u vezi sa izgovorom u fr. jeziku.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #7 : 1. 05. 2012. у 19.49 »
Ali zašto na ovom forumu usavršavati npr. švedski, ako je za to bolji švedski jezički forum sa maternjim govornicima?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #8 : 1. 05. 2012. у 19.54 »
Ali zašto na ovom forumu usavršavati npr. švedski, ako je za to bolji švedski jezički forum sa maternjim govornicima?
A što tebi to toliko smeta? Jednostavno zaobiđi taj forum, kao da ne postoji i gotovo.
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #9 : 1. 05. 2012. у 20.03 »
Kako da ga zaobiđem kad ste zatrpali spisak skorašnjih poruka nekakvim neodređenim raspravama, čija je glavna poenta korištenje drugog jezika? [pardon]

Ван мреже dan555

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 429
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • www.sftim.com
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #10 : 2. 05. 2012. у 00.00 »
Исти „проблем“ као код Стоундара. :)
Иначе, не видим стварну потребу за темама на страним језицима на сајту посвећеном српском.
Као што је већ речено, за вежбу је много боље отићи на форум са члановима којима је тај језик матерњи.
Е сад, разумем да је на овом форуму члановима напросто задовољство да користе све језике које знају али таквим темама је место у кафаници а не овде.
Ако ћете водити озбиљне расправе на страним језицима, на већ ионако малом форуму, додатно ћете смањити број учесника јер искључујете оне који не знају одређен језик.

Али, ако имате воље, није лоше да овакав део форума остане али за странце који би да уче српски. Само, за то би неко требало да се потруди и напише уводне теме са објашњењима и линковима за школе, књиге и сл. где се то предаје. И, поставити линк и обавештење на сајт за форум или потфоруме са страним језицима.

Осим што ми смета у списку непрочитаних тема, не бих имао других примедби на постојање овог форума.

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #11 : 2. 05. 2012. у 00.05 »
Pa ne znam onda šta da radimo. Da napravimo onda posebnu grupu za one kojma će taj forum tbiti vidljiv, pa neka se prijavi ko hoće, aonaj ko neče jednostavno ga neće videti, pa samim tim neće videti ni u najnovijim postovima?

Mada je to po meni malo komplikovanje, al ajde… Mogu da probam, jer vidim u prevodu da ima neko prijavljivanje za prijem u orisničke grupe…
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #12 : 2. 05. 2012. у 00.10 »
Ma to je samo zato što je forum nov pa su se svi "primili". Ali i ja mislim da bi ga trebalo sakriti makar za neprijavljene korisnike, da ne bi dolazilo do zatrpavanja čak i u slučaju da je u određenom trenutku baš neka tema iz ovog foruma posebno aktivna.

Ван мреже Шоми

  • Саркастични згубидан
  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.685
  • People, what a bunch of bastards!
  • Говорим: енглески, немачки
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #13 : 2. 05. 2012. у 00.13 »
Слажем се с ова два предлога: или видљив само корисницима који се пријаве, или га сакрити од гостију и новајлија евентуално.
Wook Karadzhitj, savremenik Jerneja Kompjutera.

Ван мреже J o e

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 5.248
Одг: Нови форум - Страни језици
« Одговор #14 : 2. 05. 2012. у 00.15 »
И ја.

Тагови: