Аутор тема: Čuda savremene tehnologije  (Прочитано 11258 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Психо-Делија

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 262
Одг: Čuda savremene tehnologije
« Одговор #30 : 28. 05. 2012. у 16.21 »
Цитат
што чланкописац у часопису жели оба велика слова и енглеску синтаксу.

Да ли ми онда имамо неког избора? И колико ће наречени "чланкописац" узети за озбиљно ове наше "препоруке"?

 
Цитат
Mene je čovek koji uređuje HI-TECK odeljak na jednom sajtu ubeđivao da ne treba ništa da diram , jer on zna kako treba. Kao na primer što sad Fejsbuk uvodi neku kameru, pa se po njemu (čoveku) zove i piše Fesjbuk Kamera.




Ван мреже IamASt

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 138
Одг: Čuda savremene tehnologije
« Одговор #31 : 28. 05. 2012. у 19.49 »
Hm… Fejsbukova aplikacija Kamera ili jednostavno Kamera, ali Fejsbuk kamera. Eto, meni to deluje kao najlogičnije rešenje, jer, kad bi oba slova bila velika, vuklo bi na englesku sintaksu, kako je Šomi gore i pomenuo.
Gledala sam malo po netu i, između ostalog, na jednom mestu našla: Testing Facebook camera. Ok, možda se ja sad hvatam za slamku, ali što da ne  ;)

A što se tiče člankopisca, to više nije ni bitno, jer oni imaju svoja neka pravopisna pravila, i to ne samo za ove i ovakve stvari, nego generalno. Poslednje što sam videla jeste: Nid For Spid , tako da… stvarno nebitno.

Ono što me sada zanima jeste članak na Vikipedi o Majkrosoftu: Majkrosoft ofis, Majkrosoft eksel itd., ali kad su pojedinačno napisali, onda su: Ofis, Eksel, Vord, Vindous…
Meni se čini da je to prihvatljivo, iako se neki ne slažu ;) Kao Crvena zvezda, odn. Zvezda, iako mi poređenje nije baš najsjajnije.

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Čuda savremene tehnologije
« Одговор #32 : 28. 05. 2012. у 22.09 »
Pogledaj ovde, ako imaš strpljenja da čitaš do kraja, tu smo pisali o malom/velikom slovu u takvim primerima. Doduše, rasprava je na kraju ostala nezaključena (ništa novo).

Ван мреже IamASt

  • Члан
  • ***
  • Поруке: 138
Одг: Čuda savremene tehnologije
« Одговор #33 : 31. 05. 2012. у 12.33 »
 :glasses:

Hvala, Vukvuče.

Тагови: nedoumica