Аутор тема: Вики: Disruptive editing  (Прочитано 16252 пута)

0 корисника и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Farenhajt

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 754
  • Говорим: engleski, delimično francuski i ruski
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Вики: Disruptive editing
« Одговор #30 : 20. 05. 2012. у 16.15 »
te veza s velikom nuždom uopšte ne bi došla u obzir.

То је твој став. Приметићеш да је језичко осећање свих осталих другачије: веза постоји. И потпуно је релевантно што два глагола имају формално исту гл. именицу.

Da ubuduće znam da duboko vređam svačije jezičko osećanje kad vršim kresanje upaljača (formulacija odabrana kako bi se upotrebila gl. imenica).

>>Уклоњени офтопик коментари који не доприносе ни на који начин дискусији.<<
« Последња измена: 20. 05. 2012. у 16.49 Бруни »

Ван мреже Vukvuk

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 2.416
    • Српски ми је матерњи језик
Одг: Вики: Disruptive editing
« Одговор #31 : 20. 05. 2012. у 16.24 »
Stvar je da to drugo značenje kresati 1) žargonsko, 2) razvijeno posle glavnog.

A čak i žargonsko i sekundarno značenje može potisnuti glavno: za to je očigledan primer karati.

U svakom slučaju, u ovom slučaju problematično značenje je 1) standardno, 2) osnovno značenje. Po meni nikakvo uneređivanje ne dolazi u obzir.

S druge strane, ne vidim šta nije u redu sa nekonstruktivnim ili remetilačkim uređivanjem (štetno je nedovoljno precizno).

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг: Вики: Disruptive editing
« Одговор #32 : 20. 05. 2012. у 16.47 »
Фаренхајт, дајеш нам изузетно добар пример унеређивања, зато те најљубазније молим да престанеш. Нема потребе за сарказмом и иронијом, и вређањем других корисника, без обзира шта ти мислио о њима и њиховим ставоовима. Коментариши став, не корисника, и труди се да се свима обраћаш, ако не љубазно, онда барем пристојно. На крају, подсетила бих на правило која си прекршио:Б5.
Цитат
Личне прозивке. Не коментаришите саговорнике, него ставове. Не наводите дискусију на лични терен само зато што се не слажете са саговорником, јер личне прозивке обично не доприносе теми, ружне су и  срозавају академску дискусију на обично препуцавање, а самим тим, дискусија постаје непријатна како за вас и вашег противника, тако и за све остале учеснике у дискусији. Уколико вам неко упути личну прозивку, не одговарајте, него тражите од модератора да упозори корисника или сачекајте да модератор сам реагује.


Такође ти препоручујем да пажљиво прочиташ правила и да се трудиш да их следиш, јер се тиме олакшава његов несметани рад. Твоје знање и мудрост су веома добродошли на овом форуму, али имај на уму да се вређање, ниподаштавање и омаловажавање других корисника ни по каквом питању, ни по којем основу неће толерисати. Сваки даљи коментар који имаш на ово моје обраћање, упути ми путем ПП, са копијом било коме за кога сматраш да би требало да учествује у дискусији. Овде ће свака следећа БИЛО ЧИЈА порука ван теме бити обрисана без било какве даље дискусије.
« Последња измена: 20. 05. 2012. у 17.43 Бруни »
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Ван мреже Stoundar

  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 3.060
Одг: Вики: Disruptive editing
« Одговор #33 : 20. 05. 2012. у 17.11 »
Vukvuče: prema RSJ, RMS i HJP, problematična definicija zapravo stoji na drugom mjestu, ali ipak može da unosi smetnju.

Ван мреже Rancher

  • Велики модератор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 1.273
  • Говорим: енглески
  • Родно место: Златиборски округ
    • Српски ми је матерњи језик
Одг.: Вики: Disruptive editing
« Одговор #34 : 12. 02. 2013. у 20.11 »
Шта си на крају употребила, Бруни?

Ван мреже Бруни

  • Девојчица!!!
  • Администратор
  • Староседелац
  • *****
  • Поруке: 9.857
  • Сајбер зевзек…
  • Говорим: шпански, енглески
  • Родно место: Београд
    • Српски ми је матерњи језик
    • Српски језички атеље
Одг.: Вики: Disruptive editing
« Одговор #35 : 12. 02. 2013. у 21.19 »
Mislim nekonstruktivno ili kontraproduktivno uređivanje. Jes da mi se uneređivanje zaista dopalo, ali di onima tamo da uvodim take novotarije, jedva su i samo pravilo progutali, a kamoli još da je napisano inovatorskim jezikom… :D
Don’t ask me why I am a vegan, ask yourself why you’re not.

Тагови: